Zayıf, bedene sahip olan kişiler, giyimde oldukça zorlanıyor. Bu konuda oldukça yaygın olarak yapılan hatalar var. Bu hatalar sonucunda elbiseler kaliteli ve şık olsa dahi üzerlerinde göze hoş görünmüyor. Böylece sadece verilen parayla kalınıyor. Eğer sağlam bir tarza sahip olmak ve zayıflığınız saklamak istiyorsanız, sizlere bazı tüyolarımız var. İşte o tüyolar:

 

Spor Ceket Alırken Dikkat!

Zayıf beden yapısına sahipseniz, zayıflığınızı saklamak için bedenlerinin üst kısımlarını kaslı gösteren ince vatkaları olan spor ceketleri tercih etmelisiniz. Bu ince vatkalar, vücudunuzu daha dik tutarak, sırttan göğse doğru destek sağlayacaktır. Ancak kesinlikle üzerinizde emanet gibi duran kalın vatka olan spor ceketleri tercih etmemelisiniz.

 

Kendinize Özel Ceket Diktirin

Sıska bedene sahip kişiler, ceket giyecekler ise; bedene tam oturacak olan spor ceket tercih etmeli. Bu ceketler özellikle tek ve ya çift düğmeli olmalı. Zayıf kişilerin ceketlerini özel olarak diktirmeleri, üzerlerinde daha hoş duracaktır. Ayrıca ceketlerin boy ve kol uzunluğu boyunuzla orantılı olmalı.

 

Çok Dar Bluz ve Tişörtlerden Kaçının

Zayıf olan kişilerin en çok yaptığı hataların başında giyindikleri çok dar bluz ve tişörtler geliyor. Bunlar bedeni ön plana çıkardığı için zayıf bedende hoş durmayacaktır. Bu dar giysiler yerine göbekten aşağıya doğru hafifçe genişleyen giysileri tercih etmelisiniz.

 

Pantolonlara Dikkat!

Zayıf kişilerin giyimde en çok yaptığı hatalardan teki de üst giysiyle orantılı olmayan pantolonlardır. Zayıf kişiler bedenlerine tam oturan pantolonları tercih ederken, üstlerine giyecekleri ceket, tişört tarzı giysilerle orantılı olmalarına dikkat etmeliler. Ayrıca dar pantolonların üzerine süveter tarzı giysilerden uzak durmalılar.