Her bir yeni trend aslında bizi geçmiş yıllara geri götürüyor. Nostaljik eğilimleri ile son trendler arasına giren 'çirkin ayakkabılar' da bu akımlardan biri. İşte modaya yön verecek çirkin ayakkabıların detayları...

6 yaşında taktığımız büyük tokalar ya da 90'lara damgasını vurmuş puantiyeli kumaşlar... Hepsi geçmiş trendlere nostaljik birer gönderme olarak günümüz modasına dahil oldu. Yeni trendlerden biri ise çirkin derby ayakkabıları...

 

Prada

Prada bu akımı takip eden öncü markalardan biri oldu. Monolith patent leather derby ayakkabıları adını verdiği bu modeli en çok arananlar listesinin başında yer alıyor.

 

Proenza Schouler

Proenza Schouler'ın 'raised-sole grained derby' adını verdiği deri ayakkabıları bloggerlar tarafından en çok tercih edilen ayakkabılar arasında.

 

Zara

Yeni koleksiyonunda derby ayakkabılara yer veren Zara diğer markaların tedariği konusunda bir alternatif oluşturuyor. Kalın bağcıkları ve kalın tabanı ile ayakkabı modelini destekleyen bu tasarım; jean ve pantolonlarınız ile oldukça rahat kombinelebilir.