Geçmiş günleri düşünmek sizi üzmez

Eskiden yaşadıklarınızı düşündüğünüzde sakin kalabiliyor ve yaşadığınız şeyler size ders verdiği için mutlu oluyorsanız tamamdır! Eski sevgilinize karşı beslediğiniz sinirin yok olduğunu da hissetmeye başladığınız zaman anlayın ki yeni bir ilişkiye hazırsınız!

 

Kendinize ait hobileriniz ve arkadaşlarınız vardır

Bir ilişki içindeyken farkında olmadan partnerinizin ilgi alanlarını sahiplenmeye başlarsınız. Ayrıldıktan sonra ise fark edersiniz ki sabah koşusuna çıkmak aslında hiç size göre değil! İşte bu noktada gerçekten kendi istediğiniz şeyler odaklanırsınız. Bunun haricinde nezaketen, partneriniz kırılmasın diye görüştüğünüz arkadaşlarınızın yerini de gerçekten görüşmekten hoşlandığınız arkadaşlarınız alır.

Birini reddetmekten çekinmezsiniz

Yalnız geçirdiğiniz zaman içerisinde sınırlarınızı çizmişsinizdir ve gelecekteki partnerinizin kişilik özelliklerinin nasıl olması gerektiğiniz az çok bilirsiniz. Böylelikle bir yere gitmeyeceğini bildiğiniz bir ilişki teklifine 'Hayır' demekten çekinmezsiniz.

Uzlaşmaya hazırsınızdır

Sınırlarınız kesin çizgilerle çekilmiş olabilir fakat gelecekteki partnerinizin hoşlanmayacağı özellikleriniz olabileceğini kabul etmek sizin için zor değildir. Bunları tartışmaya ve uzlaşmaya hazırsınızdır. Bu da yeni birini hayatınıza almaya hazır olduğunuzu gösterir.

 

Sevgi almaya ve vermeye hazır hisedersiniz

İlişkiniz yokken dünya üzerindeki tüm sıcak duyguları içinizde depolamaya başlarsınız çünkü etrafınızda bu duyguları aktarak özel biri yoktur. Bu sıcak duyguları yeni birine aktarmaya ve ondan da destek, sevgi ve ilgi görmeye hazır olduğunuzu hissettiğiniz anda yeni bir aşk filizlensin diyebilirsiniz.

Yalnızlıktan korkmazsınız

Tek başınıza bir şeyler yapmak sizi üzmüyorsa, hayatınızı dolduracak birçok şeyiniz varsa ve evde oturup hayatınızın aşkını beklemiyorsanız yeni birini hayatınıza almayı göz önünde bulundurabilirsiniz.

 

Randevuya çıkmak istersiniz

Başka birini tanımaya çalışmak sizi yormuyordur ve ilginizi çekmeye başlamıştır. Bu da ayrılığınızın üstünden yeteri kadar zaman geçtiğine ve yeniden birini hayatınıza almaya hazır olduğunuza işarettir.

Başkalarının ilişkileri sizi mutlu eder

Aşk filmlerini gözyaşları içinde izlemediğiniz ve arkadaşlarınız ilişkilerinde mutlu olduğunda kıskançlıktan çıldırmadığınız zaman tamamdır! Başkalarının mutluluğunu artık kıskanmıyor oluşunuz mutluluğun bir gün sizi de bulacağına inandığınızı gösterir.