1976 yılı İstanbul doğumlu,  Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olan Aydın,  Amerika Birleşik Devletleri’ndeki San Francisco Üniversitesi’nde MBA eğitimi aldığı dönemde e- ticarete merak duymaya başlamıştır.

 

Yemeksepeti.com’un Kurulma Hikayesi

Nevzat Aydın 2000 yılında Amerika’dan Türkiye’ye dönüş yaparak, 2001 yılında Türkiye’nin en büyük online yemek sipariş sitesi ”yemeksepeti.com”u kurdu. İlk kurulduğu dönemde, internetin yaygın kullanılmaması, insanların internet üzerinden alışveriş yapmaya günümüzde olduğu kadar aşina olmaması gibi nedenlerden dolayı adını duyurması biraz zaman aldı. Microsoft ve DorukNet ‘in düzenlediği Altın Örümcek Yarışması’nda 2004 ve 2005 yıllarında peş peşe ”Türkiye’nin En İyi Web Sitesi” ödülünü kazanan yemeksepeti.com dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2010 yılında Nevzat Aydın,  yaptığı başarılı hamleler ve yaratıcı girişimleri dolayısıyla Cnbc-e Business dergisi tarafından ”Türkiye’nin En Başarılı Genç Girişimcisi” seçildi.

 

Nevzat Aydın, 2015 yılında yemeksepeti.com’u Delivery Hero’ya 589 milyon dolar gibi dev bir bütçeye satmıştı. Yemeksepeti.com’da CEO olarak görevine devam eden Nevzat Aydın, bilgi birikimi ve deneyimlerini farklı coğrafyalarda yayma zamanının geldiğini belirtmişti.

Türkiye ‘de 66 ilde online yemek platformu olarak kullanılmasının yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de kullanılan yemeksepeti.com başarılarını katlayarak büyümeye devam ediyor.

 

Nevzat Aydın Hakkında Bilinmeyenler

Yemek yemeyi çok seviyor. Öğrencilik yıllarında, sınırsız yeme hakkı verilen bir pizza restoranında 38 dilim pizza yiyecek kadar hem de.

Dünya mutfaklarından en çok Arjantin ve Brezilya mutfaklarına hayran.

Tay ve Kore mutfaklarının sos karışımları Nevzat Aydın’a hitap etmediğinden, bu mutfakları sevmiyor.

Nevzat Aydın bir oturuşta 70 – 80 adet midye yiyebiliyor.

Nevzat Aydın yemeksepeti.com’u 2001 yılında kurduğunda 24 yaşındaydı.

2015 yılında şirketini, Delivery Hero’ya 589 milyon dolara satmasının ardından Nevzat Aydın, kazandığı paranın 27 milyon dolarını 114 çalışanına prim olarak ödemiştir.

Trabzonspor Kulübü’nün Başkan Yardımcısı’dır.