Erkekler mükemmel bir kız arkadaşta ne gibi özellikler arıyor? İşte erkeklerin ağzından her erkeği etkilemenin ve kusursuz bir sevgili olmanın yolları!

“Mens Health dergisinin erkek editörleri bu evrensel sorunun cevabını vermişler. Onların kaleminden, tüm zamanların en ilgi çeken konusunu…”

“Haydi ilişkimizden bahsedelim!” – Bunu bir erkeğe söylerseniz, onun “Yine mi aynı konu!” dercesine gözlerini devirip irkildiğini ve hatta iç çektiğini izleyebilirsiniz. Bu tepkiyi alınca duygusal olarak iflas etmiş gibi hissetseniz de böyle hisseden ilk kadın siz değilsiniz.

Ancak durum şu: Erkekler, ilişkilerine değer verir, sürekli düşünürler ve bunu arkadaşlarıyla paylaşırlar. Ancak bu, bir kız arkadaşta ne aradıklarını listeleyebilirler ya da ihtiyaçlarını dile getirme yollarını bilirler anlamına gelmez. Yine de bir erkeğin kız arkadaşından beklediği ve olmazsa olmaz dedikleri kuralları var…

“Bizimle ve bize gülün”

Erkekler kadınları Victorias Secret kataloğuna göre ölçüp biçmezler. Aslında erkeklerin sadece yüzde 12lik bir kesimi dış güzelliğin bir kadının espri anlayışından, zekasından ve tatlı davranışlarından daha önemli olduğunu söylüyor. Bu üç özellik erkeklerin yüzde 75inden fazlasına daha çekici geliyor. Ancak bu üçünün arasında en önemlisi espri anlayışı çünkü onun görevi zihinsel çöpçatanlık. “Why Do Men Fail Asleep after Sex” Neden Erkekler Seksten Sonra Uyuyakalırlar? isimli kitabın yazarlarından biri olan Billy Goldberg, bunun bir entelektüel uyum işareti olduğunu söylüyor.

Sadece gülmek yetmiyor. “Bir erkek kendisini dinlerken bir yandan da yaptığı komik şeyleri anlatabilecek kadar rahat bir kadın istiyor” diyor Goldberg. Espri anlayışının ilişkide üç rolü var. “The Worst-Case Scenario Survival Handbook: Dating and Sex” Felaket Senaryoları El Kitabı: Flört ve Seksin yazarlarından David Borgenicht, ilkinin garip durumları etkisizleştirmek olduğunu söylüyor. Yani erkek arkadaşınızın yaktığı yemek iğrenç değil, sadece komik, ikincisi, ortak zevkleri belirlemesi. “Gerçekten mi? Demek sen de Olağan Şüphelileri sevdin?”. En önemlisi, espri anlayışı tüm benliğinizi ortaya koyar. Lise yıllığımız veya futbol hakkındaki ansiklopedik bilgimiz artık kabak tadı verdi. Haydi gösterin kendinizi. Espri anlayışınızı akıllıca kullanın ve erkeğinizi kendinize bağlayın.

“Dışarıda da sevginizi gösterin”

Erkeklerin yüzde 97si, ortalık yerde sevgisini gösterecek bir kadın istiyor. “Voice Male” Erkeğin Sesi isimli kitabın yazan Neil Chetnik, erkeklerin koşullar ne olursa olsun, kendilerine herkesin içinde cinsel bir hareket yapacak kadar kendine güvenen bir kadın istediklerini söylüyor.

Bu, çok şık bir restoranda otururken onun üzerine atlamanız anlamına gelmiyor tabiki! Yürüyüşe çıktığınız zamanki içten bir öpücük, arabada elini tutmanız ya da bir yemek davetinin ortasında uzaktan ona attığınız ateşli bir bakış bile onu heyecanlandırmaya yeter… Eğer size daha da yaklaşırsa, bu işleri daha da ateşli hale getirmek için size yakılan bir yeşil ışık olabilir.

“Canımız sıkkınken bizi öpün”

Erkekler partner arıyorlar, hastabakıcı değil, erkeklerin yüzde 67sinden fazlası dağınık saçlarını yatıştıran veya yakalarını düzelten boğucu kadınlara dur demek istiyor. İlgili bir kız arkadaş ne yapmalı? Chetnike göre bir erkek kendisini savunup destekleyecek bir kadınla beraber olmak ister. Onu kötü etkileyen bir olay varsa sizden yardım istemek onun için kolaylaşacaktır. Başka bir deyişle problemlerimizi düzeltmelerinde yardımcı olmamız gerekiyor, karakter bozukluklarını değil!

Yani, hastayken ona çorba götürmek, bir iş projesi ona zor anlar yaşatıyorsa ona destek olmak gibi… Erkek arkadaşınıza kendini güvende hissettir ve arkasını kollarsanız, o da sizle zaman geçirmek isteyecektir. Onu zaptetmeye çalışırsanız kaçmaya kalkışabilir.

“Dikkatlice iltifat edin”

Erkekler, kaslarına aşık olunmasına bayılır, ancak nasıl görünürse görünsün, bir erkeğin onda daha seksi bulduğunuz derin şeyleri de duymak isterler. Mesela hikaye anlatma tarzı ya da size nasıl dokunduğu gibi…

Erkeklerin sadece yüzde 8i fiziksel özelliklerinden bahsedilmesini istese de, yüzde 66sı kendilerine ait manevi bir özelliklerine dikkat edilmesini istiyorlar. Candan ve açık olun: Herhangi bir günde ona, “Beni güvende hissettirmene bayılıyorum” demeniz, “Harikasın” demenizden çok daha baskın çıkar. Hem de takdir gördükçe bunları yapmaya devam edecektir.

“Arkadaşlarımızı etkileyin”

Erkek erkeğe dışarı çıkmasına razı olacak kadar akıllısınızdır herhalde. Erkeklerin yüzde 83ü, en iyi arkadaşının bir kadın tarafından saf dışı bırakılmak istenmesini ilişkiyi bozan bir etken olarak görüyor.

Onu erkek erkeğe olmak istediği zamanlarda rahat bırakma durumunu biraz daha genişletin. Onun en uygun arkadaşlarını kendi bekar arkadaşlarınıza ayarlamaya çalışın. Ya da bir barda eğlence düzenliyorlarsa oraya gidip ilk içkileri siz ısmarlayın. Daha sonra onları kendi hallerine bırakmak için uzaklaşın. “Sen çocuklarla eğlenmene bak hayatım. Ben eve gidip biraz dinleneceğim” diyebilirsiniz örneğin. Sizi tüm gece aklından çıkaramayacaktır ve arkadaşları da bir dahaki basketbol maçında yanlarında bulunmak yerine sizinle yemek yemeyi tercih ettiğinde daha az söyleneceklerdir.

Dr. Goldberg, “Kadının sadece erkeğin arkadaşlarını hoş görmesi yetmez, onlarla ilişki kurması da gerekir” diyor. Erkek arkadaşınızın arkadaşlarını sevmeniz gerekmiyor elbette ama onun onlarla olan ilişkisine saygı duymanız gerekiyor…

“Sizinkilerle zaman geçirmemize izin verin”

Erkekler kıskançtır ve bu durumdan hiç hoşlanmazlar. Telefon numaralarının alınıp verilmemesi şartıyla başka erkeklerle konuşmamıza aldırmazlar ama yine de bu masum flörtleri hoş karşılamazlar. Erkeklerin herkesi etkileyecek kadar enteresan, alımlı ve çekici ancak konuştuğu adamı apaçık tahrik etmeyecek bir kız arkadaş isterler.

Erkek arkadaşınızı en yakın arkadaşlarınızla tanıştırın; hayatınızdaki diğer erkeklerle arkadaşlık kurarlarsa kendilerini daha az baskı altında hissederler. Ayda yılda bir kere onu da bir iş sonrası aktivitenize götürün. Eğer beraber bir partide veya bardaysanız sürekli beraber durmanız gerekmez, arada bir göz temasında bulunun; bu yeterli olacaktır.

“Ruh halimizi yumuşatın”

Erkekler çalkantılı ruh hallerine karşı duyarsız değildir, sadece bu duygularını bastırırlar. Eğer kendileri gibi davranmıyorlarsa, “Kötü görünüyorsun. Bir problem mi var?” diye sormanız yeterli. Eğer erkek arkadaşınız konuşmaya başlarsa onu zorla bu diyalogun içine sokmaya çalışmayın. Erkeklerin yüzde 34ü sadece dinlemenizi ister.

Northwestem Üniversitesi de psikoloji dalında yardımcı profesör olan Eli Finkel, erkeklerin kadınlardan duygusal ama irdeleyici olmamalarını istediklerini, bunun çok hassas bir nokta olduğunu söylüyor. Bir erkek için, çözüm aramadan sadece sorunlarını anlatması bile yeterli olabilir.

Eğer bu işe yaramazsa dikkatini başka yöne çekin. O zorba patronunu ya da iğrenç arkadaşını unutmaya yardım etmek erkeklerin yüzde 32sine göre en iyi yöntem. Bir içki içmeye gitmek, beraber yemek yapmak ya da bir film seyretmek şeklinde kafalarını dağıtmaya yardımcı olabilirsiniz. İlgilerini ne kadar çok başka tarafa çekmeye çalışırsanız, endişelenmek için o kadar az düşüneceklerdir.

“Ön sevişmeyi tekrar keşfedin”

Ağırdan alınan cinsel ilişki sadece sizin için iyi değildir. San Franciscolu seks terapisti Seth Prosterman, uzun bir ön sevişmenin erkeklere partnerleriyle uyumlu olmaları konusunda yardımcı olduğunu, kendine güvenmelerini sağladığını ve sonuç olarak da boşalma üstünde daha fazla kontrol sahibi olduklarını belirtiyor. Belki sizi şaşırtacak ama ön sevişme erkekler için de çok önemlidir. Kadınların yüzde 84ü ve onları tatmin etmek isteyen erkeklerin yüzde 75i, en az 15 dakika sürecek bir ön sevişme istediklerini belirtiyorlar.

İşte onu tahrik etmenin yolu: Tahrik etmeye o üstteyken başlayın. Dokunulmak istediğiniz şekilde ellerini yönlendirin ve bir yandan avuçlarını okşayın, işte bu şekilde tüm olayı kavrayacaktır. İç çamaşırının arkasından tek elinizi hafifçe içeriye doğru kaydırıp onun leğen kemiğini kendinize doğru çekin ve ona hoşlandığınız hareketi gösterin. Daha sonra pozisyon değiştirin. Siz üste çıkın. Yavaşça onu boyun bölgesinden öpün. Kemerinin hizasında oyalanın. Karnını öperken ona doğru bakın ve dudaklarına doğru yukarı çıkın. Pozisyonu tekrar değiştirin ve bunları tekrar edin.

“Bizi neyin tahrik ettiğini bilin”

Yeni pozisyonlar iyidir. Oyuncaklar ya da kremlerle yapılan deneyler eğlenceli ve hatta ilginç olabilir. Erkeklerin yüzde 39una göre erkekleri en çok tahrik eden şey, kadının yataktaki dizginlenmemiş hevesi bunu yüzde 35 ile kendine güven, yüzde 17 ile yaratıcılık izliyor. Dr. Goldberg, kadınları tatmin etmenin erkekler için bir tahrik unsuru olduğunu söylüyor. Bir fark yaratılması için deneyimin daha interaktif olması gerektiğini belirtiyor. Bu yüzden erkeklerin yüzde 87si hareketsiz yatan kadınların istek öldürücü olduğunu, yüzde 57si de sessizliğin isteksizlik yaratan bir etken olduğunu düşünüyor.

Erkek arkadaşınıza doğru yaptığı şeyleri söyleyin. Çarşafları sıkın, yakarın, yalvarın, talep edin… Sizin bu abartılı tutkunuz erkeğin kendisini size duygusal olarak daha yakın hissetmesini sağlar. Bu da erkeklerin üçte birine göre unutulmaz bir cinsel ilişkinin en önemli parçasıdır