Bu listeyi lisede veya üniversitede başlayıp yıllarca süren, beraber büyümüşüz hissi uyandıran ilişkilerin kahramanları için hazırladık. Bu ilişki türünü yaşamayan anlayamaz, siz her şeyi tüketmişsiniz denir, sıkılmadınız mı bunca senedir denir, uzaktan atıldıkça atılır ilişkiniz hakkında. Ama yaşayan bilir ki, aslında dünyanın en eğlenceli ilişki türü budur.

 

Bu maddeleri sizi yüzde yüz tanıyan, hatta artık telepati yoluyla bile anlaşabildiğiniz sevgilinizle beraber okumanızı tavsiye diyoruz.

1. Birbirinizin ergen okul yıllarına şahit olmuşsunuzdur

Öğrencilik yıllarında beraber saçmaladığınız anılarınızı düşünüp gülersiniz. Ayrıca sevgiliniz hayatınızdaki birçok önemli olaya sizinle beraber tanık olmuştur.

2. Artık aile gibisinizdir

Evli olmasanız bile sevgiliniz sizin için en yakın aile bireyinizdir. Anne babanızın bile bilmediği yönlerinizi sevgiliniz bilir.

 

3. Eski fotoğraflara baktığınızda vay be diye iç geçirirsiniz

İlk tanıştığınız zamanlarda birlikte çekildiğiniz fotoğraflara bakıp ne kadar genç olduğunuzu fark edince yüzünüzde bir gülümseme belirir.

4. Sevgiliniz en yakın arkadaşınızdır

Birbirinizin her şeyini bilirsiniz. Hangi rengi sevdiğinden tutun da en çok hangi şarkıdan nefret ettiğine kadar her detayı bilirsiniz.

5. İnsanlar artık size tek kişi muamelesi yapar

Sevgilinizle her zaman birlikte anılırsınız ve sizi tek gören herkes ilk olarak onu sorar.

 

6. Sizin için karşı cins sadece sevgilinizi ifade eder

Birbirinizin muhtemelen ilk sevgilisi olduğunuz için ilişkinizde eski sevgili kıskançlığı diye bir şey yoktur.

7. Güven en büyük birleştiricinizdir

Yeni çiftler arasındaki güven sorunlarına sizin ilişkinizde yer yoktur. Cep telefonu karıştırmak veya sosyal medyadan an be an takip etmek gibi manyakça hareketler aklınıza bile gelmez.

8. Birbirinizden sıkılmıyor musunuz diyenlere gülesiniz gelir

Aşkın hiç bitmeyen, sadece şekil değiştiren bir duygu olduğuna beraber tanık olmuşsunuzdur. Heyecan bitmiş olsa da ilişkiniz için gerekli olan birçok güzel duygunun sizin aranızda olduğunu çok iyi bilirsiniz.

 

9. İlişkinize verdiğiniz emekleri düşününce gururunuz okşanır

Birbirinizin iyi ve kötü günlerinde beraber olmuşsunuzdur. “Nerde o eski aşklar”daki aşk aslında sizinkidir. Herkesin tüketmeye odaklı yaşadığı bu devirde siz ilişkinizi korumayı başarmışsınızdır.

10. Basit sebeplerden asla kavga etmezsiniz

Birbirinizi çok iyi tanıdığınız için eften püften sebeplerden kavga çıkmaz. Sevgilinizin huyunu suyunu çok iyi bildiğinizden hangi durumda nasıl davranmanız gerektiğini artık ezberlemişsinizdir.

 

11. Çok fazla ortak zevkiniz vardır

Beraber büyümüş olmanın bir güzelliği de budur. Zevkleriniz ve ilgi alanlarınız birlikte şekillenmiş olduğu için beraber vakit geçirmekten ve konuşmaktan hiç sıkılmazsınız.

12. Kaç yıldır evlisiniz sorusunun cevabı x yıl ama… ile devam eder

8 yıllık sevgililiğin ardından evlendiğiniz için bu soruyu 1 yıldır evliyiz gibi kısa bir cevapla bitirmezsiniz.

13. Saçma sapan stratejilere sizin ilişkinizde yer yoktur

Yeni çiftlerin yaptığı gibi birbirinizin hareketlerinden değişik mesajlar çıkartmak yerine, bir sorun hissettiğinizde direkt soracak rahatlığa sahipsinizdir.

 

14. Ortak olmayan arkadaşınız kalmamıştır

Artık birbirinizin hayatında tanımadığınız kimse kalmamıştır. Bazen en yakın arkadaşlarınızın başlangıçta hanginizin arkadaşı olduğunu bile unutabilirsiniz. Yeni başlayan ilişkilerdeki “acaba arkadaşlarım da onu sevecek mi?” endişesi sizin için çok uzaktadır.

15. Yıllar geçtikçe aynada sevgilinize bakıyormuş gibi hissedersiniz

Bilimsel bir gerçeklik olarak, uzun yıllar birlikte olduğunuz sevgilinizle fiziksel görünümünüz de benzemeye başlar. Sevgilinizle mimiklerinizin, yüz ifadelerinizin bile artık birbirine benzemeye başladığını etraftan da sıkça duymaya başlarsınız.