Utangaçlık, merak uyandırdığı için herkese çok çekici gelir. Ama utangaç bir erkekle konuşmaya başlamak, onu etkilemek o kadar da kolay olmuyor. İşte utangaç erkekleri etkilemek için birkaç yöntem.

Utangaç erkeklerin reddedilmez bir çekicilikleri vardır. Onu aylar boyunca beklemek istemiyorsanız, ilk adımı sizin atmanız gerekir. Ondan ne kadar hoşlandığınızı, sizin yanında kendini rahat hissetmesini sağlamalısınız. Böylece ona güven vermiş olursunuz. Aşağıdaki ipuçlarımızı okuyarak utangaç aşığınızı etkileyebilirsiniz.İşaretleri okuyun

Bu adama ilgi göstermeden önce sizinle ilgilenip ilgilenmediğini anlayın. Mesela, utangaç bir erkek sevdiği kadının yanında dikkatli olur. Eğer kadın ilgi gösterirse ağzından çıkan her kelimeyi, yaptığı her şeyi tam konsantre şekilde takip edecektir. Kadın onu fark edene kadar ona gözlerini diker, fakat farkettiğiniz anda hemen gözlerini çeker ve utanır. Eğer etrafınızdaki utangaç erkek böyle davranıyorsa sizden kesinlikle hoşlanıyor.

Gülün ve konuşun

Utangaç erkeğiniz size her baktığında gülün. Muhtemelen siz ona baktığınızda gözlerini çevirecektir fakat göz göze geldiğinizde ona büyük bir gülücük atın. “Merhaba” deyin ve konuşmayı başlatın. Eğer aynı yerde çalışıyorsanız, iş arkadaşlarınız ve iş hakkında konuşun. Genellikle konuşabileceğiniz ortak bir konu bulun. Utangaç erkekler diyalog kurmada sıkıntı yaşarlar ama siz önceliği alırsanız muhabbet gayet iyi gider.

Nazik ve feminen olun

Erkeklerin çoğu doğuştan hassastır. Bu nedenle onu rahat ettirmek için ona arkadaşça ve iyi davranın. Ona nazik davranarak onunla ilgilendiğinizi gösterin. Mesela yakınlarınızda bir hayvan varsa sırtını sıvazlayarak “Ne kadar tatlı!” gibi şeyler söyleyin, böylelikle ufak dokunuşlarla da ilginizi belli etmiş olursunuz. Feminen davranarak utangaç erkeğinizin yanınızda daha güvenli hissetmesini sağlayabilirsiniz.İyi görünün ve güzel kokun

Tüm kadınların bildiği gibi erkekler görsel yaratıklardır, bu nedenle kendinizi en iyi, güzel hissettiğiniz kıyafetlerinizi giyin. En güzel kokan parfümünüzü sıkın. Onun yanında kendinizi şık hissettiğiniz bir halde olun.

İltifat edin

Utangaç ya da güvenli olsun olmasın tüm erkekler için iltifat işe yarar. Bu yüzden ona giydiği t-shirt'ün ne kadar yakıştığını veya sesini ne kadar sevdiğinizi söyleyin. İltifat ederken samimi bir ses tonu kullanın. Ona gösterdiğiniz ilgiden memnun olacak.

Aklınızı kullanın

Zeka her kadın ve erkeğin ilgisini çeker. Onun yanındayken zekanızı gösterin ama çok bilmiş de davranmayın. Dengeyi ayarlamak sizin elinizde.

Ona dokunun

Onunla aranızdaki mesafeleri aştıktan sonra diyaloglar sırarasında, gülerken dizlerine veya konuşma esnasında koluna dokunun. Bu ona inceden ondan hoşlandığınıza dair işaretler verecektir. Utangaç bir erkekten hoşlanmanız bazen sonuç vermeyebilir. Böyle durumlarda lafı çok dolandırmadan ondan hoşlandığınızı tek seferde söylemeniz gerekir. Çıkma teklif etmeden sadece ondan hoşlandığınızı söyleyin. Uzun bir bekleme olabilir bu nedenle sabırlı olun. Eğer sizden hoşlanıyorsa, sizi hassas ve tatlı biri olarak görüyorsa er ya da geç çıkma teklif edecektir. Fakat unutmayın utangaç erkekler için beklemeye değer.