Konforlu ve kusursuz bir tıraş deneyimi için 7 erkek bakım tüyosunu keşfedin.

Tıraş bıçağı kesikleri ve tıraş sonrası tahriş, konforlu bir tıraş deneyiminin en büyük düşmanlarından. Rahatsızlık veren ve ciltte bakımsız bir görünüm yaratan bu durumu yaşamamanız ve kusursuz bir sakal tıraşına sahip olmanız için 7 erkek bakım tüyosunu keşfedin.

Duştan Sonra

Kusursuz bir traş deneyimi için zamanlama oldukça önemli. Duş sonrasına ayarlayacağınız traş rutininizde gözenekler daha açık, cilt ve sakallar daha yumuşamış olacağı için bıçak kesiklerinden ve tahrişten kolayca kaçınabilirsiniz.


Haftalık Peeling

Ölü derinin biriktiği ve gözeneklerin tıkalı olduğu, dokusu bozulmuş ciltler traş bıçaklarının kolayca kaymasını engeller. Bunun için haftada bir-iki kere uygulayacağınız, parçacıklı peeling bakımları ile cilt dokunuzu düzenleyebilir, ters çıkan tüylerin önüne geçebilir, cildinizi derinlemesine arındırarak traş bıçağının iz bırakmadan işini görmesini sağlayabilirsiniz.

Günlük Peeling

Eğer sakal kıllarınız çok sertse, kıllar içe doğru büyümeye meyilliyse ve cilt dokunuz bozuk, ölü deri birikmişse haftalık peelingler yetersiz kalabilir. Bu sorunlar için asit içerikli formülleriyle cildi kademeli olarak rahatlatan günlül perling tonikleri veya serumları da kullanabilirsiniz. Cilt yüzeyini yenileyip sıfırlayan bu ürünler traş bıçağının yolunu kesecek hiçbir şeyi ortada bırakmayacak.

Nemlendiricisiz Asla

Sert, kuru ve pul pul olmuş ciltler de traş deneyiminizin önündeki önemli engellerden. Kuru cilde takılan bıçak istenmeyen yaralara ve özellikle de rahatsız edici tahrişlere sebep olabilir. Buna engel olmak için bakım rutininizde cilt tipinize uygun bir nemlendirici bulundurmayı ihmal etmeyin.


Havlu Uygulaması

Konforlu bir traş deneyimi için sürekli duş sonrasını da beklemenize gerek yok. Eğer aceleniz varsa, bu etkinin benzerini havlunuzla da alabilirsiniz. Sıcak su ile ıslattığınız havluyu yüzünüzde bekleterek irite olmuş noktaların rahatlamasını, gözeneklerin açılmasını ve cildinizin yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

Arındırıcı Tonik

İnflamasyon biriken gözenekler de traş sonrası hassaslığın ve tahrişin başta gelen etkenlerinden. Traş sonrasında uygulayacağınız arındırıcı bir tonik ya da çay ağacı yağı gibi doğal detoks etkili yağlarla gözeneklerde iltihap birikmesinin ve traş rahatsızlığının önüne geçebilirsiniz.

Yakın Traş

Kesiklerin ve tahrişin önüne geçmek için en başta izlemeniz gereken adımlardan birisi yakın traş.  Cilde olabildiğince yakından ve kökten uygulayacağınız, keskin ve tek seferde işi halleden bir traş Bıçağı ve bıçakla uyum içinde çalışan, cilt tipinize uygun, yakın traşa olanak sağlayan bir köpük ya da kremle traşınızı gerçekleştirin.