Moda bir insanın kişiliğidir. Kendini rahat, özgüvenli ,tarz hissettiren bir duygudur. Her insan özeldir modayla daha güzelleşir. Moda bir yarıştır…
Rekabettir, hırstır. Rakibini yenme duygusudur. Her zaman! her zaman benlik duygusunu hissetirir insana. Bir birey her zaman rakibi için giyinmeli…
Yani bir kadın bir erkek için değil, kendisi için giyinmeli burdaki rakip’de bireyin ta kendisidir.
Siz giyiminizde, kuşamınızda, tarz olabiliyorsanız,kusursuz görünüyorsanız zaten modaya siz bir rakipsiniz demektir.

Modaya rakip olmalısınız'ki kendi tarzınızı,stilinizi,kişiliğinizi, zevkinizi…
 içinizdeki o ruh eşini yani modayı yaratmalısınız.
 Bir birey stil,tarz sahibi olabilmesi için öncelikle kendisine olan inancını kaybetmemesi lazım.
 Unutulmamalıdır’ki tarzınıza giden stilinizi ortaya koyacak yolda ilerlemek size keyif katıp sizi daha  özgüven de hissetıirecektir. Yani uzun lafın kısası kendine inanan insanın başaramayacağı hiçbir sey  yoktur.

 moda sizi baştan aşağı değiştirip içinizdeki tarzı ortaya çıkarır.

 Moda dediğimizde insanın aklına giyim, kıyafet, ayakkabı, çanta vs. gelir.

 Aslında moda; birey’le ilgili bütün sorguları içinde barındırır.

 Latince’de modanın anlamı sınırlanamayan anlamına gelir. Moda o  kadar yaygınlaştı ki  40’lı yıllardan günümüze gelmiştir ve hala etkisini  göstermekte’dir. Moda sadece kıyafetle  bitebilecek bir kavram değildir.

 

 Otomobil, ev, yemek, müzik , saç , telefonlar, saatler, makyaj gibi birçok üründe kendisini belli  eder.Bir kombin, yüz, görünüş hatta ve hatta davranış gibi form’larda moda’ya girer.Moda her gün,  her zaman görülür.Seneler sonra sosyalleşen veya insanların  bir araya geldiklerinde  değişen,  kültürleşmiş ve hala desteklenen bir anlatım’dır.

 

Moda’yı size anlatmakla bitiremeyiz moda’yı görmeniz, onu yaşamanız gerekir. Moda kalabalığa baskı yapmasıyla beraber kişiliğide kapsar. Moda her zaman ve her yerde karşımıza çıkabilir. Moda fenomen’dir. Tabi ki moda hiçbir zaman olduğu yerde kalmaz. Moda’nın önü hep açıktır. Moda sonsuz’dur. Gelişir, geliştikçe insanları daha çok şaşırtır. Daha bir kendine çeker. Moda’yı sevin çünkü; insan asla “giymem”, “kullanmam”, dediği şeyin moda olduğunu öğrenince severek giyerler. Sokakta bulsam giymem dediği şeyin moda olduğunu öğrenince giymek hiç de zor olmaz. Aslında bir nevi büyük konuşmamamız gerektiğinin en açık ifade’sidir moda. Moda delisi olmak için maddiyat çok önemli değil’dir. Ucuz bir parçayı zenginleştirmek senin elinde onu doğru kombin edebilirsen eğer moda senin arkadaşın olur. Çoğu bay ve bayan denemekten korktukları için, rüküş olduğunu sanar. Bir parçayı kombin etmek ne kadar zor olabilir ki zaten eğer “ben bununla iyi şeyler yapabilirim.” Diyebiliyorsan eğer korkma zaten yapabilirsin sadece biraz düşünmen gerekecek onun dışında “Tarz” sensin.

 “MODA KİŞİLİĞİNİZİ YANSITMAK İÇİN SİZİN HER ZAMAN YANINIZDADIR”