Sevgilim yok diye kara kara mı düşünüyorsunuz, bir sevgiliniz olsun diye sabahtan akşama kadar oraya buraya mı bakınıyorsunuz? Aman boş verin. Dertsiz başınıza dert almayın. Sevgili bulmayı bir kenara bırakın. Bu anınızın keyfini çıkartın. Sevgilinizin olmaması halinde bir düşünün özgürlük alanınızın ne kadar genişlediğini, kimseye hesap vermeden daldan dala konduğunuzu.

İşte sevgilinizin olmaması halinde rahatlıkla yapabileceğiniz muhteşem şeyler;

 

1. İstediğiniz Zaman Tatile Çıkabilirsiniz!

Birlikte plan yapma gereği duymadan kafanızın estiği bir anda tatile çıkabilirsiniz. Sevgilinizin olması halinde bu durum çok ama çok zorlaşacaktır. Sevgiliniz işi çıktığından dolayı ya da arkadaşlarınızla gideceğiniz zaman neler mi oluyor? Daha tatil yerine varmadan sürekli arar “Neredesin, ne yapıyorsun, etrafında kim var, ne zaman geleceksin, kimseye bakmıyorsun de mi” diye bir ton laf söyleyerek rahatlamak için gittiğiniz tatilinizi burnunuzdan getirir.

2. Kendinize Bol Bol Zaman Ayırabilirsiniz

Kendinize ayırabileceğiniz bol bol zamanınız var. Kitap okumak, sinemaya, tiyatroya gitmek, uyumak, hobilerinizle uğraşmak vs. dilediğinizi yapabilirsiniz. Kimse için zaman ayırmak için çabalamanıza gerek yok.

3. İstediğiniz İnsanla Flört Edebilirsiniz!

Sizden hoşlanan, sizin hoşlandığınız biriyle istediğiniz şekilde konuşup şakalaşabilirsiniz. Kimse sizi kınamaz yahut kimseye hesap vermek zorunda değilsinizdir. Anın keyfini istediğiniz şekilde çıkartabilirsiniz.

4. Uykularınız Bölünmez!

Koca yatakta, tek başınıza, sessiz, sakin, huzurlu bir uykuya girebilirsiniz. Biri yorganı mı çekti, gece kalktı mı, horladı mı, sizin alanınıza girdi mi gibi bir derdiniz olmaz. Uykunuz bölünmeden bir uyku çekersiniz. Eğer ayrı yaşıyorsanız da gecenin bir saatinde uykunuzu bölebilecek bir mesajın varlığı söz konusu olamaz. Gece boyunca mesajlaşmak zorunda kalmayacaksınız.

 

5. Kendinize Olan Güveniniz Artacak!

İşlerinizi kendiniz halledeceksiniz. Sizinle birlikte koşturacak biri yok, tek başınızasınız yani özgürsünüz. Bütün işlerinizi kendiniz yaptığınız için bir süre sonra kendinize olan güveniniz de artmış olacak. Böylelikle kendinizin farkına varmış olacaksınız.

6. Arkadaşlarınıza Bolca Zaman Ayırabileceksiniz!

Kendine sevgili yapanların arkadaş ortamından hızlı bir şekilde uzaklaştıkları şüphesiz bir gerçektir. Sevgilisi olan kişiler tüm zamanını sevgililerine ayırmak istiyorlar ya da mecbur kalıyorlar. Sevgiliniz yoksa derdiniz de yok demektir. Bütün arkadaşlarınızla, "o kimdi", "sana ne dedi", "bak o kızın bakışlarından hiç hoşlanmadım", "o çocuk sana niye güldü" gibi dertleriniz olmadan buluşabilirsiniz.

7. Canınız Ne İstiyorsa O Şekilde Hareket Edebilirsiniz!

En güzeli madde de bu değil midir? Oh kafanız rahat, hesap verme derdiniz yok. Canınız bir şey yapmak istediği zaman sizi engelleyen yok. Her şeyi yapabilirsiniz, size kim "dur" diyecek ki? Anın tadını çıkartın.

8. Özel Günleri Hatırlama Derdiniz Yok!

Hediye seçmek, özel şeyler düzenlemek, sürprizler yapmak, özel günleri aklınızda tutmak gibi dertleriniz yok. Kendi doğum gününüzü bile hatırlamak zorunda değilsiniz. Yani o kadar derdiniz yok:)

 

9. Kavga ve Gürültü Sizden Uzak Olur!

Kıskançlık, ilgisizlik, "yok bir şey", "düşündüğün gibi değil", türden kısır tartışmalardan ve bunların neticesinde gereksiz yere üzülmekten uzak kalırsınız. Kimseye o kişinin aslında arkadaşınız olduğunu açıklamak durumunda değilsiniz. Kafanızı iyice dinleme şansı elde edeceksiniz.

Bir Daha Düşünün

Bu maddeleri okuduktan sonra halen illaki sevgilim olsun diyor musunuz? Halen bir sevgilinizin olmamasından dolayı üzülüyor musunuz? Bizden demesi biraz kafa dinleyin, kendinize gelin. Enerjinizi toplayın, vitamin alın hatta doktora gidip gerekli tedavinizi yapın. Ancak bunları yaptıktan sonra sevgili yapabilirsiniz :) Sağlıklı olan bu. Bizden söylemesi.