İlişki uzmanları her insanın duygusal bağlar kurmaya ve ömür boyu güvenebileceği insanlara ihtiyaçlarının olduğunu söylüyor. Bu durum sadece gençler açısından değil her yaş seviyesindeki insanlar için geçerlidir. İnsanlar tek başına hayatlarını idame ettiremezler çünkü insanlar sosyal varlıklardır ve hep çevreleriyle etkileşim içindedir.

 

Yalnızlık, zihinsel ve fiziksel sağlığınız için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Yalnızlık, insanları sigara, alkol, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklara yönlendiriyor. Hem sosyal hem de fiziki tahribata neden oluyor. Aslında yalnızlığı insanın kendi içerisine hapsolması olarak da düşünebiliriz. Bu tutsaklık bireyi intihara bile sürükleyebilmektedir. Bu yüzden mümkün olduğunca yalnızlıktan uzak kalmaya çalışın.

 

 

Romantik İlişkiler

 

Uzmanlar doğru, mutlu ve güven dolu bir beraberliğin kişiyi hem zihinsel hem kalp sağlığı açısından hem de bağışıklık sistemine yarar sağladığını belirtiyor. Üstelik ilişkileri olan bireyler karşılaştıkları her türlü probleme karşı daha dayanıklı olma eğilimi gösteriyor.

 

 

Eğer yalnızsak ve bir beraberliğimiz yoksa ne yapmalıyız?

 

İçine kapanık bir hayat tarzı benimsemeyin. Dışarı çıkın ve yeni simalar tanıyın ve yeni arkadaşlıklar kurun. İnsanlarla tanışmak için ilk adımı atma cesareti gösteremiyorsanız mutlaka psikolojik yardım alın.

 

Ne kadar çok insan tanırsanız çevreniz o kadar geniş olacaktır. Zamanla bazı arkadaşlıklarınız daha da pekişecek hatta iyi bir ilişkiye bile yelken açabileceksiniz ama dürüst ve sıcakkanlı olmayı başarmalısınız. İnsanların sizi olduğunuz gibi tanımasına imkan tanıyın. Unutmayın! 'Yalnızlık Allah'a mahsustur!'