Ayrılıp bunu kendine yediremeyen insanlar mevcuttur. Bu insanlar da ayrıldıkları insanlar da kimi zaman intikam almak kimi zaman da doğru olmayan davranışlarla kendilerini küçük düşürüyorlar. Aşağıda saydığımız hareketler sizleri kötü duruma sokacaktır. Bu hatalara ola ki düşmeyin, bu sizin için hiç iyi sonuçlar getirmeyecektir.

 

1. Kıskandırmak İçin Sevgili Bulmak

Yapılacak en büyük hatalardan biridir. Bunu yapmanız onu kıskandırmaz verdiği kararda ne kadar doğru olduğunu anlamasını sağlayacaktır. Zaten ayrıldıktan sonra kısa bir süre içinde sevgili yapmanız sizin sadık bir eş olmadığınızı ve onu gerçekten sevmediğinizi gösterecektir. Hele de gidip eski sevgilinizin en yakın arkadaşlarıyla çıkmanız kendinizi ve karşınızdaki insanı kandırmaktan başka bir şey değildir. Böyle davranarak kendinizi çok üzecek ve eski sevgilinizin sizin hakkında kötü düşünmesine neden olacaksınız.

 

2. Sürekli Aramak

Giden gitmiştir; arkasına düşmeye gerek yoktur. Eski sevgiliden arkadaş olmaz. Sana arkadaşlığın penceresini aralamıştır ve sen de bunu kabul edip her gün arkadaşça arıyorsun ve sürekli onun peşindesin, sen aradıkça o kaçacak, senden kurtulmak için her şeyi yapacaktır. Çevresindeki insanlara da “ne yılışık, ayrıldım ama kurtulamadım” diyecektir.

 

3. 'Sensiz Yapamıyorum' diye Yalvarmak

Ayrıldığın zaman her ne kadar yıkılsan da bunu karşındaki insana belli etme. Güçlü bir karakterin olsun, inan bu karşındaki insanı etkileyecektir. Ayrıldıktan sonra yapılan en büyük hatalardan biri de eski sevgilinize “sensiz olamıyorum” diyerek yalvarmaktır. Bu sizi onun karşısında küçük düşürecek ve itici yapacaktır. Kaybettiğiniz kişiyi tamamen kaybetmenize neden olur. Onun için ayrıldığın zaman yerlerde değil, ayakta olmalısın ve ayrılığı da becerebilmelisin.

 

4. Araya Arabulucular Sokmak

Ortak arkadaşlarınızı araya koyarak tekrardan birlikte olmayı sağlamak. Bu da hatalı ve yapmamanız gereken bir davranıştır. Aracı olan arkadaşların ona gidip senin hakkında duygu sömürüsü yapmaya başlayacaklar ve senin ne kadar kötü bir durumda olduğunu söyleyecekler, bu senin onun gözünde küçülmeni ve itici olmanı sağlayacaktır.

 

5. Tamamen Ortadan Kaybolmak

Evet üzerine gitmek kadar tamamen ortadan kaybolmakta hatalı bir davranıştır. Bu durumda seni aradığında açıp konuşabilirsin ama mesafeli olmak şartıyla. Sonuçta yeni ayrıldığınız için bazı çözülmesi gereken durumlar olabilir, bunu beraber çözebilirsiniz. Sırra kadem basmayın, erişebileceği yerlerde olun.