İnsanlar, en çok zamanını sosyal ağlarda geçiriyorlar bunun için flört edeceği kişileri de bu ağlar üzerinde bulmalarına şaşırmamak lazım. Online dediğimiz sanal flörtler arttı bununla birlikte bazı gerçeklerde ortaya çıktı. Yapılan araştırmalar bunu gösteriyor ki sanal ağlarda yapılan flörtlerin çoğu kişilerin birbirlerini görmeden bitiyor.

İstatistiklere Göre;

Michigan State Üniversitesi’nin araştırmalarına göre sanal ortamda tanışıp evlenen çiftlerin boşanma oranı, yüz yüze tanışıp evlenenlerin 3 katıdır.

Sanal flört sitelerinde üye olan kişilerin 3’te 1’i profilinde yanlış bilgiler paylaşıyorlar.

Online flört sitelerinde tanışıp buluşmaya karar verenlerin 3’te 1’i buluşmaya gitmiyor.

İnternet çağında yaşıyoruz. Bu siteler her geçen gün daha bir izdivaç programlarını andırıyor. Ancak bunlara rağmen halen güvenli sayılmıyor. Bunun için "Sanal Flört Yaparken Bunlara Dikkat Ediniz" adlı sitemizde yayınlanan yazıyı okuyarak, bu konu hakkında nasıl davranmanız gerektiğini detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Ancak biz kısaca yine de hatırlatalım;

 

Aman Dikkat!

-Buluşmaya gittiğiniz zaman birilerine haber veriniz.

-Kimsenin evinde buluşmayı kabul etmeyiniz.

-İçeceğinizi masada bırakıp ayrılmayınız.

-Kalabalık yerlerde buluşmaya özen gösteriniz.

-Rahatsızlık hissettiğiniz anda ortamı terk ediniz.

-Güven öyle kolay kazanılmaz. Gerçekten güvendiğiniz zaman seveceksiniz lap diye birini sevemezsiniz. Gittiğiniz ortamda kısa bir süre içinde karşınızdaki kişiyi beden dili ile konuşmasıyla hakkında bilgi sahibi olacaksınızdır. Bunu söyleyebiliriz sanal ortam insanlara güven vermiyor, burada kolaylıkla kandırılabilirsiniz. Onun için en iyisi aşkı gerçek hayatta aramaktır.