Bazı kıyafetler sağlığımıza zarar verebiliyor. Bu yüzden kıyafet seçerken dikkat etmeliyiz. Moda olan kıyafetleri, sadece moda diye giymek zorunda değiliz. Sağlığımızla oynayan kıyafetleri tercih etmemeliyiz. İşte sağlığımıza iyi gelmeyen kıyafetler şunlardır;

 

1. Dar Pantolonlar

Dar pantolonlar, kadınların sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Bacakları sımsıkı sararak varis ve selülit oluşumuna neden oluyor.

 

2. Topuklu Ayakkabı

Kadınlar topuklu ayakkabılardan vazgeçemiyor. Fakat topuklu ayakkabılar kadınların ayak sağlığını zorluyor. Kemik çıkıntısı, şekil bozuklukları, topuk ve taban ağrılarına sebep oluyor. Bu yüzden kadınlar topuklu ayakkabıları sürekli giymemelidir.

 

3. G-string

Kadınların kıyafetlerinden iç çamaşırları belli olmaması için giydikleri g-string çamaşır modeli bir takım hastalıklara sebep oluyor. vajinal enfeksiyon, iritasyon ve hemoroid gibi hastalıklara yol açmaktadır. Bu yüzden kadınlar bu iç çamaşırlarını giymemelidir.

 

4. Küpe

Küpeler tehlikeli aksesuar olarak görülmektedir. Özellikle büyük ve ağır küpe kullanılmamalıdır. Kulakta yırtılmalara sebep olabiliyor. Ayrıca egzama gibi cilt hastalıklarının riskini de arttırabiliyor.

 

5. Omuz Çantası

Yandan asılan tek omuzun desteği ile taşınan bu çanta modeli sırt, omuz ve bel ağrılarına sebep oluyor. Bu yüzden omuz çantaları kullanmamalı ya da sürekli yönünü değiştirerek kullanılmalıdır.

 

6. Kemer

Pantolon, etek elbise gibi kıyafetlerin üzerine takarak kullandığımız kemerler de sağlığımızı etkiliyor. Aşırı sıkı bağlanan kemerler varis oluşumuna sebep oluyor.

 

7. Sentetik Kumaş Kıyafetler

Sentetik kumaş kıyafetler giyilmemelidir. Ciltle teması olmamalıdır. Bu ürünler yerine pamuklu kumaşlar tercih edilmelidir.