Moda dünyasına damga vuran Karl Otto Lagerfeldt 10 Eylül 1933 yılında Hamburg’da  dünyaya gelmiştir.Varlıklı bir ailenin çocuğu olan Lagerfeld reklam açısından daha uygun olduğu için soyadındaki “t” yi atmıştır.

Çocukluğundan beri resimle ve çizimle iç içe olan Lagerfeld 19 yaşında kazandığı bir yetenek yarışması sayesinde Pierre Balmain’in asistanı oldu. Kısa süre sonra Lagerfeld, önce genç asistan olarak, sonra da bir çırak olarak Fransız tasarımcı Pierre Balmain ile tam zamanlı olarak çalıştı. İlk yaptığı  haute couture koleksiyonlar pek beğenilmesede pes etmemiştir.

1963’te Tiziani, 1964’de Chole, 1972 Fendiyle çalışan ve 1983’te beride Chanelin kreatif  direktörlüğünü yapmıştır. 1983’te Chanelle yaptığı ilk işbirliği için ''Saygı artık satmıyordu, ben horlayan bir güzel satın aldım ve adeta ölüyü dirilttim'' demiştir.

Ayrıca  Lagerfeld çalıştığı tüm markaların  tüm stüdyo çekimlerinide kendisi yapmıştır.

2001 yılında sırf kendi görüntüsünü beğenmediğinden 13 ay içerisinde 40 kilo veren Karl Lagerfeld bunun bir diğer sebebinide şöyle açıklamış; ''Hedi Slimane'ın tasarımlarını giymek istiyordum ama o kıyafetler çok ince ve benim yaşımda olmayan erkekler içindi.''

Lagerfeld, modern çizgilerdeki evi ile kütüphanesini birleştirmiş durumda. Tasarımda en çok dikkati çeken nokta ise kitapların dikey olarak değil, yatay olarak raflara istiflenmiş olması.


                          https://www.pulse.ng/lifestyle/food-travel/is-it-too-soon-to-say-we-want-karl-lagerfelds-massive-book-collection/wly9b51

Kendi markasını KL adında tescillemiştir.Kariyeri boyunca pek çok markaya özel tasarım yapmıştır.

Cola light by Karl Lagerfeld şişeleri,  kendi siluetini kullanmış ve Wolkswagen'in Polo ve Golf için tasarım yapmıştır. H&M için yaptığı tasarımlar sınırlı sayıda üretilmiş ve satışa çıktıktan kısa bir süre sonra tükenmiştir.

                                                                                          https://www.stylus.com/lyrpqj

Brezilya'lı ayakkabı markası Melissa için 4 sezon boyunca kapsül koleksiyonlar tasarlamıştır

Karl Lagerfeld  kendi kitabını da yazmış. 2006 yılında ''Les Musiques Que J'aime'' (Sevdiğim Müzikler) adlı bir CD çıkarmış. 2007'de Lagerfeld Confidential (Lagerfeld'in Sırları) adlı belgeseli çekilmiştir

Karl Lagerfeld 19 Şubat 2019 da Paris’te hayata gözlerini kapatmıştır.