Caterpillar Tractor Company ilk olarak 1925 yılında Holt Manufacturing Company ile C. L. Best Tractor Company arasındaki birleşme sonucu oluşurken, Caterpillar adı yıllar önce ortaya çıktı. 1900'lerin başlarında, şirketin buhar traktörlerinin hareketliliğini ve çekişini geliştirmek için bir yol arayan Benjamin Holt, tekerlekleri zincirlere bağlanmış ahşap izlerle değiştirdi. İnovasyon o kadar iyi çalıştı ki bir izleyicinin makinenin bir tırtıl gibi süründüğünü belirtti. Holt, 1910'da ticari olarak markalaştığı bir isim olan “Caterpillar” adlı yeni makinesini kabul etti ve adını verdi. 1986'da, Caterpillar resmi olarak Caterpillar Tractor Company'den Caterpillar Inc.'e geçti.

Benjamin Holt, Caterpillar'ın resmi olarak piyasaya sürülmesinden çok önce endüstriyel traktörün geliştirilmesinde etkiliyken, 1925'te yeni şirketin kurulmasından sonra bir dizi önemli başarı gerçekleşmeye devam etti. Örneğin, 1930'larda, Caterpillar makineleri önemli bir rol oynadı. Golden Gate Köprüsü, Grand Coulee Barajı ve Mississippi Levee inşaat projesinin yapımındaki rolü. Caterpillar ağır ekipmanı, II. Dünya Savaşı sırasında ABD askeri çabalarını destekledi ve şirket, 51.000'den fazla pist tipi askeri traktör üretmek için devlet üretimini artırdı.

Tırtıl tarihi, savaşın ardından çeşitli dış pazarlara açılmayı içerir. 1950'lerin başında, CAT makineleri, Venezuela'daki Andes Dağları'ndan ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıran 10,5 mil'lik bir otoyolun inşasına yardımcı oldu. 1953'te Hindistan hükümeti, ülkenin yol geliştirme projelerine yardımcı olmak için 93 CAT makinesi satın aldı. CAT makineleri ayrıca 1956 Melbourne Olimpiyatları için etkinlik alanlarının tamamlanmasına katkıda bulundu. CAT, on yılın ikinci yarısında Antarktika'daki Deep Freeze III Operasyonu sırasında ABD ordusu tarafından yapılan CAT makinelerinin kullanımıyla kanıtlandığı gibi, dünyanın en çevreci bölgelerinde kullanım için ekipman bile sağladı.

Yıllar geçtikçe üretim çabalarını arttırmaya ve arttırmaya ek olarak, Caterpillar tarihinin bir dizi satın alma ile bir büyüme süreci ile vurgulanır. 1965 yılında CAT, Mentor, Ohio merkezli Towmotor Corporation'ı satın alarak forklift hattını genişletti. 1981 yılında CAT, Uluslararası Harvester Şirketi'nin güneş ve turbo bölümlerini alarak endüstriyel gaz türbinleri dünyasına bir adım attı. Önemli uluslararası satın almalar arasında 1998 yılında bir küçük dizel motor üreticisi olan Perkins Limited ve 2010 yılında bir Alman gaz ve dizel jeneratör üreticisi olan MWM Holding GmbH bulunmaktadır.

Caterpillar, 90 yıldan uzun bir süredir sürdürülebilir ilerlemeyi mümkün kılıyor ve her kıtada olumlu değişiklikler yaratıyor. Caterpillar'ın dahil olduğu etkileyici projelerden bazıları, altyapı geliştirme, dünyanın doğal kaynaklarını kullanma ve birçok insan ve popülasyon için enerji güvenliği sağlamayı içeriyor.

Bugün, Caterpillar dünyanın önde gelen ağır endüstriyel ekipman üreticisi olarak devam ediyor. Her zaman ayak izini arttırmanın ve müşteri tabanına daha fazla hizmet sunmanın yollarını arayan şirket, finansal ürün satışı ve sigorta gibi yeni arenalara da girmiştir. Cleveland Brothers, dünya çapında bir lider ile geleceğe yönelik güçlü ve kalıcı ortaklığını sürdürmeyi ve müşterilerimize uzun yıllar boyunca çok çeşitli kaliteli CAT makineleri ve ekipmanları sunmayı dört gözle bekliyor.