Carrefour grubu, Avrupa'da bir hipermarket açan ilk kişi oldu. İlk süpermarket 1968'de Fransa'da açıldı. 1976'da şirket, süt, bisküvi ve makarna dahil olmak üzere 50 yiyeceklik özel bir ürün hattı başlattı. Carrefour, kuruluşundan bu yana yıllar boyunca farklı sloganlar takip etti. Sloganlar diğer ülkelerde Fransa'dan farklıydı.

Carrefour Carrefour, Fransa merkezli çok uluslu bir perakendecidir. Dünyanın en büyük hipermarket zinciri ve dünyanın dördüncü en büyüğüdür. Operasyonunun ana ülkeleri Avrupa, Brezilya, Çin, BAE, Suudi Arabistan ve Katar. Şirket faaliyetlerine 1958 yılında yılın ilk günü başladı. İlk çıkışından hemen sonra mağaza zincirine dönüştü. Georges Plassat şirketin başkanı ve CEO'sudur. Carrefour grubu, Avrupa'da bir hipermarket açan ilk kişidir. İlk süpermarket 1968'de Fransa'da açıldı. 1976'da şirket, süt, bisküvi ve makarna dahil olmak üzere 50 yiyeceklik özel bir ürün hattı başlattı. Carrefour, kuruluşundan bu yana yıllar boyunca farklı sloganlar takip etti. Sloganlar diğer ülkelerde Fransa'dan farklıydı. carrefour kurucuları "Carrefour Kurucuları" Bu şirketin merkez ofisi Fransa'dadır, ancak Arnavutluk, Avusturya, Bulgaristan, Belçika ve Brezilya, Çin, Mısır, Gürcistan, Hindistan, İran, Endonezya gibi diğer bazı ülkelerde de faaliyet göstermektedir. , Japonya, Ürdün, Kuveyt, Malezya, Fas, Makedonya, Pakistan, Portekiz, Tayvan, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve İngiltere. Carrefour, Kore'den ülkeden çıkmak için 16 mağazanın hepsini sattı. Aynı yıl Çek mağazaları bile satıldı.

2010 yılında, şirket Tayland, Singapur ve Malezya gibi ülkelerden bazılarını terk etme kararı aldı. Ancak daha sonra Malezya ve Singapur'daki operasyonlara devam edildi. Şirket ayrıca Amerika'da popüler bir zincirdir. Şirketin yaklaşık 3 tür perakende dağıtım vardır. Hipermarketler, süpermarketler ve indirimler şirketin dağıtım birimleridir. Hipermarkette popüler olan markalar Atacadao, Carrefour ve Hyper yıldızıdır. Şirketin süpermarket markaları arasında Carrefour Bairro, Globi, GS, Gima, Carrefour Mini vb. Zor indirim mağazaları Dia, ED ve Minipreco'dur.

Carrefour, şimdiye kadar birçok ihtilafla karşı karşıya kaldı. Bunlardan biri 2007 yılında CO2'den etkilendiklerinde yaklaşık 30 çalışanı hastaneye götürdüğü zamandı. Daha sonra alışveriş merkezlerinden birinin bodrumunun yetersiz havalandırıldığı tespit edildi. Şirket bile sahte reklam yapmakla suçlandı. Şirket, Çin'de de bir tedarik boykotu ile karşı karşıya kaldı. Sonuç olarak, Çinli arama motorları Çin'deki Carrefour web sitesine erişmek için durduruldu. Hükümet, web sitesinde bazı yasadışı içerik olabileceğini, bu nedenle Çin halkına gösterilmemesi gerektiğini belirtti. Perakende devi daha sonra 2004 yılında Şili'deki 8 mağazasını Walmart Şili'ye sattı. Şirket, Çek Cumhuriyeti'ndeki 11 mağazasını da Tesco'ya sattı. Daha sonra 2000 yılında Hongkong'da mağaza açtı. Carrefour, mağazalarını Japonya, Meksika, Portekiz, Rusya, Güney Kore, İsviçre, İngiltere ve ABD gibi birçok ülkede sattı. 2012 yılı itibariyle şirketin maruz kaldığı kar 1.233 milyar Avro'dur. Carrefour, piyasada toplam 361 milyar liralık hisse senedine sahiptir.