Maço Erkek Nedir?

Maço erkek, "kadın dediğin erkeğinin her istediğini yapan, gerektiğinde ayağını bile yıkar." mantığı değildir.  Ben maço erkeklerden hoşlanırım. Erkekler maçoluk kavramını çok farklı algılıyor. Maçoluk ''kadına şiddetle'' olmaz. Erkek dediğin, yanındaki kadını koruyup kollamalı. Gücünü yanındaki kadına değil, kadınına zarar verenlere kullanmalı.

 

Maçoluk, kadın üstünde egemenlik kurmakla olmaz. Bunu kadınlara aşılayan yine yaşanılan toplumdur. "Ataerkil" toplumlarda yaşadığımızdan ötür, birazda ikna ve razı olmamız lazımdır. Maço erkeği seven kadınlarda görülen şey, biraz da hanımağalıktır. Böyle kadınlar, maço erkeği uslandırmak adına herşeyi yaparlar. Amacına ulaşan kadınların elde ettiği erkek de dışarıda "aslan" evde ise "kuzu" gibi olandır. Aslında erkeklerde "maçoluk" oyunu vardır.

Sadece güçlünü rolü oynarken üzerine yapışır. Maço erkek aslında dışarıda göründüğü kadar güçlü değildir. Güçlü görünürler, dediğim dedik görünürler, kendinden emin tavırları vardır. Fakat köşeye sıkıştıkları anda, kaba kuvvete başvururlar.  Bu tip erkeklerlede karşılaşmak gerçekten mümkün. Ama dediğimiz gibi maçoluk böyle bir şey değildir. Aşağıdaki maddede nasıl özelliklerin olmasını belirttik.

 

Maço Erkek Tanımı

Yanındaki kadını, sahiplenir ve korur. Kıskançlığı dozunda ayarlarlar.

Sevdiği kadınla birlikte her zaman vakit geçirmek ister.

Sorgular ve merak eder. Endişelenir.

Bu erkekler cesurdur.

Sevdiği kadını asla ağlatmazlar. Ağladığı zaman dünyaları başlarına yıkılır.

Nerede nasıl davranmasını bilen erkektir. Sert duruşları, erkeksi tavırları vardır.

Sevdiği kadına dokunmaya kıyamaz.

 

Yani anlayacağınız maço erkek öyle kadına şiddet gösteren, zorbalık yapan, kadını köle gibi gören erkek demek değildir. Adam gibi adamlar maço olur.