Her yıl zirvede olan kızıl saç modası özellikle beyaz tenli kadınların vazgeçemediği hoş bir renktir. Eğer kızıllarınız solmaya başladıysa ve parlaklığını kaybetmişse, sizin için kızıl saç bakımı hakkında ipuçları verdik. İşte kızıl saç bakımı için yapmanız gerekenler...

Şampuan ve saç kremi önemli!

Özellikle şampuan ve saç kremi seçiminizde boyalı saçlara özel olanlara öncelik vermelisiniz. Saçlarınızı her yıkadığında saç kremi kullanmanı öneriyoruz. Böylece kızıl saçlarınız daha yumuşak ve sağlıklı görünecektir.


Mutlaka maske yapın!

Saçlarınıza haftada bir veya iki kere maske yapmalısınız. Haftada bir yapacağınız saç maskesi sayesinde saçlarınız ihtiyacı olan nemi alacaktır. Sadece saç uçlarına ve boylarına süreceğiniz saç maskesi saçlarınızın ışığının hiç sönmemesine yardımcı olacaktır.

Çok sıcak su ile yıkamayın!

Kızıl, hassas bir renk olduğu için banyo esnasında su sıcaklığını doğru şekilde ayarlamak gerekiyor. Yüksek sıcaklık derecesi hem saçlarınızın gücünü, hem de rengin kalıcılığını olumsuz etkileyebilir. Bu olumsuzlukları düşünürsek aynı zamanda saçlarınızın parlaklığını kaybedeceğini de söylemek mümkün. O yüzden mümkünse soğuk suyun daha baskın olduğu bir ısı ayarında saçlarınızı yıkamanız, saçlarınızın formda kalması açısından önemli.


Saç maşası kullanımını kısıtlayın!

Saç maşası genellikle yüksek ısı ile kullanıldığından saçınızın rengini olumsuz etkileyecektir. Sürekli yüksek bir ısıya maruz kalan saçlar hem daha kolay yıpranacak hem de saç renginiz giderek parlaklığını yitirecek ve saçlar da formunu kaybedecektir. Bu da hem saç modelinizin kullanım ömrünü hem de saç renginizin kullanım süresini azaltacaktır.

Saçlarınızı havluyla kurulamayın!

Saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu ile kurulamak yerine pamuklu bir tişörte sarıp beklemenizi öneriyoruz. Klasik havlu yöntemiyle saç kurulamak saçlarınızın kırılmasına neden olabilir.