Kadınların birçoğu erkek arkadaşlarının uzun boylu olmasını ister. Onlar için uzun boylu erkek ideal erkek tipidir. Peki, kadınların neden erkeklerde görünüş itibarıyla ilk olarak uzun boyluluğu esas aldığını düşündünüz mü? İnsanoğlunun dünyada var oluşundan bu yana kadınların uzun boylu erkeklere olan ilgisi hep sürmüştür. Kadınların uzun boylu erkekleri tercih etme sebeplerini sizler için araştırdık.

 

1. Hissel Gereksinimler

Bayanlar genel olarak hisleri ile hareket ederler. Kendilerine gösterilen ilgiyi de duygusal olarak hissetmeyi arzularlar. Bu yüzden de partnerinin onları güvende hissettirmesini beklerler. Bahsedilen özelliklere en uygun erkek tipini de kadını her manada taşıyabilecek güçlü, kendinden emin erkek tipinde görürler. Bu erkek tipi de kadınlar için hayli uzun boylu ve heybetli olanlardır.

 

2. Uygun Görünüş

Üniversitede bir sınıfta, kafede oturan veya caddede yürüyen erkekler arasında en çok göze çarpanlar uzun boylu erkekler olur. Aslında insanların geneli orta boylu ve kısadır. Uzun boylu erkeğin az olması farklılık göstergesi olarak da düşünülebiliyor. Bu nedenle de kadınlar uzun boylu erkeklere eğilim gösterebiliyor.

 

3. Cinsel Arzular

Boyları uzun erkeklerin birçok şeye gücünün yeteceği düşünülür. Ayrıca bu tip erkeklerin kendilerine olan aşırı güvenleri cinsel hayatlarına olumlu bir etki gösterir. Cinsel olarak tatmin edici olmaları bayanları uzun boylu erkeklere yönlendiren sebeplerden biridir.

 

4. Dürüstlük

Çoğu insan kısa boylu insanların beyninde sinsilik ve kötü fikirlerin olduğunu düşünmektedir. Bunun ne kadar doğru bir düşünce olduğu da tartışılır. Ancak boyu uzun olanların ise temiz ve saf yürekli olduğu kanısı hakimdir. Uzun boylular daha yakın dost ve ideal eş tipi olarak görülür.

 

5. Seksilik

Kadınlar uzun boylu yapılı erkekleri, uzun boylu sıska erkeklere tercih ederler. Uzun boylu yapılı kaslı erkekleri seksi ve çekici bulurken sıska erkekler kadınlara çok fazla çekici gelmiyor Zaten bu erkeklerin yanında bir çok kız olur. Yani sadece uzun boylu olmak yetmiyor.