Kadınlar genellikle hayatta yaşadıkları sıkıntıları saçlarından çıkartırlar. Ah o gariban saç tellerimizin dili olsada konuşsa:) Hangimiz ani bir kararla saçımızı tam zıt rengine döndürmek isterken yakmadık veya uzunken kısa, kısayken uzun yapıp sabah kalkınca pişmanlıktan ağlamadık. İşte size nedenleri…

1.    Sevgilisinden ayrılmıştır ve kendine gelmek ister. Saçlarını kestirince acısı dinecek sevgilisini unutucak sanar. Saçını yaptırırken bi yandan da kuafördekilerle konuşup sinirini çıkarır. Ama eve geldiğinde o saçların eskisini arattığını görünce herşeyden çok pişman olur.

2.    Çok sevdiği, kendine idol aldığı bir ünlüye özenip aynı saçı yaptırmak ister. Ama bunu yaparken binlerce kez düşünmesi gerekir. Sizde öyle durmaya bilir.

3.    Yeni bir saçla, yeni bir hayata geçiş yapabiliceklerine inanırlar. Ailevi sorunlar, okul, arkadaş, sevgili, kavgalar üst üste gelince tüm bunlardan kurtulmak için doğruca kuaföre koşarlar. Yeni saçlar bir kaç saat mutluluk verdikten sonra hala sorunların devam ettiğini görmek büyük hayal kırıklığı.

4.    Bazen de hiç bir neden yokken sırf can sıkıntısından kendini gördüğü ilk kuaföre atanlar var. Kuaförde can sıkıntısı bir süre geçse de, çıktıktan sonra bir kaç saat içinde sıkıntı geri gelir:)

5.    Kadınların kendilerini saldıkları bir dönem muhakkak olur. Makyajsız, ojesiz, yataktan kalktığı gibi gezdiği dönemlerde en iyi kurtarıcı kuaförlerdir.

6.    Modaya ayak uydurmak çağımızın hastalığı bence. Moda insanın kendine yakışanı yapmasıdır kesinlikle. Ünlüler arasında kısa saç moda olmuşken, kendisine yakışmadığı halde sırf moda olduğu için kısa saç kestirmek ve sonrasında depresyona girmek.

7.    Kimsenin sana bu model çok yakışır sözüne asla uymayın. Siz kendinize en çok ne yakışır bilirsiniz zaten. Bundan şaşmayın. Kuaförler bunu çok yapar, dinlemeyin.

8.    Hayatta sorumluluklarınız arttıkça uzun saç zor gelir. Yıkaması, kurutması, taraması, şekil vermesi hepsi ayrı bir dert olur. Uzun saça bakmaya ne zamanınız ne de sabrınız kalır.

9.    Hayatında değiştirmek istediği şeyler olduğunda eğer değiştiremiyorsa bunun hırsını saçlarından çıkarır. İşini, çevresini, evini değiştirmek ister ama cesaret edemeyince bari saçlarımı değiştireyim der.

10.           En büyük ve en sık karşılaşılan neden “depresyon”. Girilen depresyondan çıkmanın yolu saçları değiştirmektir. Saçlar değişince kafasındaki düşüncelerinde değişeceğine, yeni bir hayata başlanılacağına inanılır.

Ama yine de ne yaparsak yapalım, her halimizle güzel olduğumuz gerçeğini kimse değiştiremez:)