Konuşmak sadece sözlerle olsaydı etkileme sanatı diye bir şey de olmazdı. Sözün olmadığı binlerce yıl boyunca insanlar beden dilleriyle iletişim kurdular. Bu özellik bugün bize de içgüdüsel olarak yansıdı. Kadınlar da yaratılışları gereği içgüdülerine çok bağlıdır ve söze dökmedikleri pek çok şeyi beden dilleriyle anlatmayı başarırlar. Eğer bir kadının beden dilini çözerseniz ona gerçekten sahip olursunuz.

Peki kadınların beden dili neler anlatır? Burada en önemli jestlerden örnekler vererek -beden dilinin dışavurumu- açıklayalım.

·         Seninle Birlikte Olmak İstiyorum:

Bir kadın erkeğe direkt olarak ‘senden hoşlanıyorum’ demeyebilir. Aslında pek çok kadın başta bunu söylemekten kaçınır çünkü kolayca elde edilebilir olduklarını gizlemek isterler.

Kadınların Beden Dili 1: Sigara içerken ya da konuşurken avcunu size karşı döndürmesi sizden hoşlandığı ve sizinle birlikte olmak istediği anlamına gelir.  Çünkü kendisi bilmese de avuç içini açığa vurmak cinselliğini size sunmaktır.

·         Sana güvenmiyorum:

Kadınlar bir erkeğe güvenmediklerinde güvenebilecekleri bir nokta yakalamaya çalışırlar. Eğer onların size güvenmediklerini anlarsanız ön yargılarını kırmak için de bir şansınız olabilir.

Kadınların Beden Dili 2: Kollarını bağlaması ve size hafifçe yan dönerek oturması size tam olarak güvenmediği anlamına gelir. Kollarını açmasını sağlamak için “biliyorum şu anda bana güvenmiyorsun” diyebilirsiniz. Bir anda hazırlıksız yakalanacak ve bunu nasıl bildiğinizi de anlamadığı için kendini mahcup hissedecektir. Ondan sonra dizginleri ele alabilirsiniz.

·         Aslında şu an bile seninle olabilirim:

Bir kadınla konuşurken ani bir istekle dolduğunu anlamanız çok kolay. O anı yakaladığınızda kaçırmak istemezsiniz çünkü bu, ilişkinize yön verecek andır. Ya konuşmayı erotik bir noktaya taşırsınız ya da hemen eve gitmeyi teklif edebilirsiniz. 

Kadınların Beden Dili 3: Bir kadının sizinle konuşurken  bacak bacak üstüne atması, biraz sonra sıkılarak bacak değiştirmesi cinsel haz duyduğu anlamına gelir. Bu sırada ellerini saçlarında gezdirebilir, avcunu size doğru açar ve tüm bedeniyle size dönük oturur.  Gözlerini de dimdik size diker ya da vücudunuzda belli bir noktaya odaklanarak bakar. Bu onun aklından erotik bir şeylerin geçtiğinin en belirgin jestlerinden biridir.

·         Seninle İlgilenmiyorum:

Bir kadın, erkeği istediğini belli ettiği gibi istemediğini de beden diliyle rahatlıkla ifade edebilir. Bu durumda taktik değiştirmek işe yaramıyorsa belki de oyalanmadan yeni bir maceraya yelken açmak gerekir.

Kadınların Beden Dili 4:  Kadın erkeğin gözlerine değil sürekli başka noktalara bakar ve ellerini gizleme gereği duyar. Genellikle de ellerini bacaklarının altına sıkıştırır. Bacaklarından birini hızla sallar ve genellikle dinliyormuş gibi görünebilmek için sahte bir şekilde gülümser. Gülümsemesinin sahte olduğu göz kenarlarında hiç kırışıklık belirmemesinden anlaşılabilir.

·         Seninle bir şeyler yaşayabilirim ama hızlı davranmayalım:

Kadınlar genellikle erkeklerle bir anda spontane ilişkiye girmek istemezler. Çünkü onlar için güvenlik her şeyden önce gelir. Bu yüzden işi biraz ağırdan alarak önce karşılarındaki erkeği tanımak ve emin olmak isterler.

 

Kadınların Beden Dili 5: Genellikle yüzündeki bir noktayla oynar, yanağını çekiştirir, çenesini okşar ya da alnını ovuşturur. Bu kaygılı olduğuna işaret eder. Aslında o anda kendisini rahatlatacak bir ipucu arıyordur. Güvenilir bir yerde çalıştığını söylemen, ailenin …..semtinde tam 25 yıldır oturduğunu söylemen kaygılarını biraz olsun azaltabilir. Ama asıl önemli olan kadına gerçekten güvenilir bir portre çizmektir. Bu ruh halindeyken kadınlar erkeklerin her cümlesini tartarlar. İşte kendine güven ve karizmayı tam da burada devreye sokan kazanır.