Erkeklerin çoğu, çıkma teklifi yapmayı çok zor görür ve o anda ne yapacaklarını bilemez. Çıkma teklifi, yapacağınız zaman kızarıp bozarmayı gerektirecek bir durum yoktur. Kendinizi kasmayınız, olumsuz bir cevap aldığınız zaman da kendinizi kötü hissetmeyin, korkmayın. Sonuçta bu sizin duygularınız ve bu duyguları karşı tarafla paylaştığınızı düşünün, gurur meselesi yapmayın. Eğer bu  şeklinde düşünüp hareket ederseniz, aslında duygularınızı açmanın ne denli doğal bir şey olduğunu anlayıp kendinizi rahat hissedersiniz. Ömrünüzde hiç çıkma teklifi yapmadınız mı ya da iyi bir şekilde çıkma teklifi yapamıyor musunuz?

 

 

İşte çıkma teklifi etmenin aşamaları;

Öncelikle kendinizi cesaretlendirin ve rahat olun. Yapacağınız teklifin bir paylaşım olduğunu düşünün ve bunun normal bir şey olduğunu  kanaat getirin.

 

 

Ona yaklaşmayı damdan düşer gibi yapmayın yoksa maazallah kafanıza çantayı yiyebilirsiniz. Kendinizi motive edin ve karşınızdaki kişi ile etkileyici bir sohbet gerçekleştirin ve zamanınızı çok iyi geçirmeye çalışın, yapmacık hareketlerden kaçının ve doğal olun. Yapacağınız şakayı en sonlara saklayın. Kadınlar, sohbeti hoş, eğlenceli ve yeri geldiğinde gizemli erkeklerden hoşlanırlar.

 

 

Onunla flört edin. Direk olarak yapılan çıkma tekliflerindense arkadaş grupları içine girerek,  onun sizi fark etmesini sağlayarak yapılan teklifler daha kolay ve olumlu sonuç doğurur. Arkadaş olduğunuz kızla sohbetleriniz daha fazla olacak ve birbirinizi kolaylıkla tanıyabileceksiniz. Bundan dolayı çıkma teklifinizin zemini hazırlanmış olur.

 

 

Kadınlar iltifat edilmesinden çok hoşlanır. Karşınızdaki kadına iltifat ederek onun kendini iyi hissetmesini sağlayın. Unutmayın her kadın beğenilmekten hoşlanır ama bu yapacağınız iltifatlar yıkama yağlama şeklinde olmamalıdır. Yoksa bir süre sonra itici bir hale gelebilirsiniz.

 

 

Onu herhangi bir sosyal etkinliğe davet edin ve onu davet etmeden önce nereye gitmek istediğinize karar verin. Bir akşam yemeği ya da deniz kenarında sessiz bir mekana davet edin. Eğer gelmek istemiyorsa biraz ısrarcı olabilirsiniz, sizi kırmayıp gelecektir.

 

 

Önceden, verilecek "evet" ya da "hayır" cevabına hazırlıklı olmalısınız. Bu sizde aşırı bir duygu değişimi yaratmamalıdır. Evet derse sizi tebrik ediyoruz. İlk çıkma teklifinizi başarıyla noktalamış oldunuz. Bu beğenildiğiniz anlamına gelir. Eğer hayır derse şevkiniz kırılmasın, sizin de karşınıza elbet bir gün sizden hoşlanacak kişi çıkacaktır ama "neden olmadı" diyerekten düşünmekte de fayda vardır. Hatalarınız varsa bu hatalardan ders çıkarmalı, bir dahaki sefere aynı hatalara düşmemelisiniz.