Son zamanlarda herkesin üzerinden düşürmediği gömlekleri nasıl giyeceğinizi biliyor musunuz? Sizin için hangi gömleği nasıl giymeli, vücut tipine göre hangi gömlekler tercih edilmeli ve hangi desenleri kullanmalı gibi soruların cevaplarını yanıtladık.
Vücut tipinizin ne olduğunu bilerek alışveriş yaparsanız daha verimli bir alışveriş gerçekleştirmiş olursunuz. Hem de vücudunuzun dezavantajlarını bildiğiniz için etkili ve şık görünüm elde edebilirsiniz. Sizin için vücut tipinize göre gömlekleri ele aldık. Peki, hangi gömlek nasıl giyilmeli, hangi desenleri kullanmalı?
Eğer bacaklarınız çok kısaysa.
Eğer bacaklarınız çok kısaysa orta uzunlukta şortlar giymekten acil olarak uzaklaşmalısınız. Gömlek ve şort kombini yapmak çok basit gözükse de her zaman işin aslı öyle olmuyor. Uzun gömlekler şortlarla kombinlendiğin de vücudu kısaltan bir görüntü meydana çıkıyor. Haliyle şort gömlek kombini yapılacaksa hafif, açık renkli gömlekleri tercih edip bu yönde kombinlemeniz doğru olacaktır.
Desenli gömlekler tercih ediyorsanız...
Desenli gömlekler giyecekseniz kombinlerinizin geri kalanında sadeliğe kaçmakta fayda var. Çok desen fazlalığı göz yoracaktır ve zaman zaman rüküş gözükmenize neden olacaktır.


İri göğüslere sahipseniz...
Gömlek giyerken en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi göğüs ölçüleriniz... Çok dar gömlekler ve iri göğüsler ne yazık ki iyi bir görüntü oluşturmuyor. Gömlek yerine önü açık bluz tercih etmek daha yerinde bir seçim olacaktır.
Elbise gömlek tercih edenler için...
Elbisenin boyu bacak boyunuzla orantılı olmalı, gömlek rengi uygun olmalı, doğru desenler seçilmeli. Kısa boyluysanız gömlek, elbise kombinasyonundan kaçınmalısınız.


Bol dökümlü gömlekler için...
Daracık gömlekler yerine bol, dökümlü gömlekleri tercih edip sportif bir görünüm yaratabilirsiniz.
Bağlama stilini tercih ediyorsanız...
Düğmelerden yoruluyorsanız bağlamayı deneyin! Etekler, skinny jeanler ve her tür ayakkabıyla uyum sağlayan gömlek bağlama stilini seveceksiniz.
Kısa kollu gömlek tercih edenler için...
Kısa kollu gömlek giyecekseniz kolları kıvırmadan dışarı çıkmayın! Etekle kombinlenebilecek büyük beden bir gömleği kalın bir kemerle kombinleyip bambaşka bir görünüm yakalayabilirsiniz.