1 - Poz vermek

Erkekler fotoğraflarda mümkün olduğunca büyük görünmeye çalışırken kadınlar küçük ve zarif gözükmeye dikkat ediyor. Kadınlar hem kollarını hem de bacaklarını önemsiyorlar, erkekler ise güçlü gözükmeye özen gösteriyorlar.

2 - Bir objeyi tutmak

Kadınlar çoğu zaman nesneleri iki elle ve aşağıda tutarken erkekler genellikle tek elle tutmaya çalışıyor. Tuttukları nesne çok ağır olsa bile bunu güçlü olduğunu göstermek için yapıyorlar.

3 - Elleri göstermek

Çoğu kadın, manikürlerini veya cildinin güzelliğini göstermeye çalışır; bu nedenle çoğunlukla ellerini aşağıda ters biçimde gösterir. Erkekler için boyut ve bütünlük daha önemlidir ve bu yüzden avuç içlerini gösteriyorlar. 

4 - Arkaya dönmek

Bir erkeği ve bir kadını çağırdığınızda çok farklı şekillerde size döndüğünü görebilirsiniz. Erkekler bütün bedenini çevirirken, kadınlar sadece başlarını çeviriyor.

5 - Tişört çıkarmak

Tişört çıkarırken, erkekler vücudunun en güçlü gördükleri kısmı yani kollarını kullanıyor. Kadınlar ise tüm vücudunu kullanıyor

6 - Oturmak

Kadınlar otururken bacak bacak üzerine atarlar, erkekler ise çoğunlukla bacaklarını yayarlar. Bu bize 2 şey söyleyebilir; birincisi, pelvis yapısındaki fizyolojik farklılıklar yüzünden erkekler ve kadınlar farklı şekilde otururlar. İkincisi, erkekler hakimiyet ve üstünlüğünü göstermek için bacaklarını yayarken kadınlar tevazularını göstermek için bacak bacak üstüne atıyor.

7 - Top atmak

Erkekler bir eliyle kafalarının arkasından top ya da bir nesneyi atarlar. Kadınlar, ağırlıklarının hepsini kullanarak, iki eliyle bu eylemi yapıyor.

8 - Öksürmek

Erkekler öksürdüklerinde ağzını yumrukla kaplarlar. Kadınlar avucunun kenarını kullanıyor ve hafifçe kafalarını çeviriyorlar.

9 - Esnemek

Erkekler esnediğinde yalnızca bir elini kullanır. Bununla birlikte, kadınlar genellikle elleri daha küçük olduğu için iki elini kullanır.

10 - Saç düzeltmek

Bunun nedeni çok basit; erkeklerin saçları genelde daha kısa olduğu için genellikle tek el kullanır. Fakat kadınlar saçlarının her ince telini düzeltmek adına iki elini de kullanır.