Instagram Fake Hesaplarının Kime Ait Olduğunu Sorgulama

Sosyal medyanın hayatımızdaki yerinin gün geçtikçe büyüdüğü bir çağda yaşıyoruz. İnsanlar için birilerinin hayatını yakınen takip etmek bağımlılık haline geldi diyebiliriz. Engellenen kullanıcıların bile bizi takip etmesine engel olamayabiliyoruz, nasıl mı? Instagram üzerinde bazı kullanıcılar fake hesap açarak diğer kullanıcıları rahatsız etmeye ve yaşamlarından haberdar olmaya devam edebiliyorlar. Bu durumda sizi rahatsız eden kullanıcının kim olduğu merak konusu haline gelebiliyor. Peki ya sizi sinsice takip eden Instagram hesabının kime ait olduğunu öğrenebilir miyiz?

 

Instagram Fake Hesap Sorgulama Yöntemi

Bütün dünyanın yoğun olarak kullandığı bir uygulama olan Instagram üzerinde diğer kullanıcıların kişisel bilgilerini görmeniz normal şartlarda mümkün değildir. Paylaşılan kişisel bilgiler sunucularda gizli tutulmakta olup ancak o kişinin kılığına bürünerek onun hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Hayatınızda olup bitenleri, sadece arkadaşlarınızla paylaşmak isteyeceğiniz özel yaşamınızı fake hesap üzerinden takip eden kişilerin kim olduğunu öğrenmenin bir yolu var! İşte adım adım fake hesabın kime ait olduğunu bulmanıza yardımcı olacak o yöntem!

 

Öncelikle giriş sayfasında bulunan şifremi unuttum seçeceğine tıklamalı ve sizi takip eden fake hesabın kullanıcı adını yazmalısınız.

 

Ardından size şifre yenileme bağlantısı bu adrese gönderilmiştir şeklinde bir bilgi çubuğu gelecektir.

 

Ancak bu bilgi tam olarak mail adresini söylememektedir. Ayrıca fake hesap açan bir kişi muhtemelen maili de sahte bir isimle açmış olacaktır. Fakat şüphelendiğiniz birisi varsa bu yöntem kesinlikle işinize yarayacak ipuçları verecektir. Eğer kimin açtığını öğrenmek istediğiniz sahte hesap sizi taklit ediyorsa veya sizin fotoğraflarınızla paylaşım yapıyorsa yapmanız gereken Instagram ile iletişme geçmektir. Benim Adıma Sahte Instagram Hesabı Açılmış diye belirtmeniz yeterli olacaktır. Şikayet formunu doldurmanızın ardından bir süre sonra fake hesap kapatılacaktır ancak hiçbir şekilde sizinle bu hesabı açan kişinin kim olduğunu öğrenmenizi sağlayacak türden bir bilgi paylaşılmaz.