Güzel, uzun bir sarılma

“Günde en az bir defa, özellikle işten sonra, durup birbirimize uzun uzun sarılırız. Konuşmadan, öpüşmeden, hareket etmeden… Kollarımızı birbirimize dolayıp öylece durur ve kendimizi o sarılmaya bırakırız. İkimizin de stresini azaltan müthiş, sessiz bir andır o.”

Eşinizi güldürecek küçük, tatlı bir numara

“Bazen kocamın ayakkabısına, ceplerine ya da arabasına birşeyler saklıyorum. En sevdiği atıştırmalıklar, son zamanlarda yaptığımız eğlenceli bir şeyi hatırlatan bir nesne gibi küçük şeyler… Yanlarına komik notlar da yazıyorum ve bu onu her seferinde güldürüyor!”

 

Asla ‘teşekkür ederim’ demekten vazgeçmeyin!

“12 yıllık evliliğimiz boyunca, kocam bana hala her akşam yemeğinden sonra ‘Mükemmel yemek için teşekkür ederim’ der, bu basit bir yemek olsa bile. Takdir edildiğimi hissetmek daima iyi geliyor!”

Sadece size özel bir gece ritüeli…

“Eşim ve ben yatakta atıştırırız – biraz gece yarısı dondurması ya da bir parça çikolata, çocukların asla haberi olmaz!”

 

Sadece ‘seni seviyorum’ deme, uzun uzun anlat…

“Yatmadan önce her gece birbirimize “bugün seni seviyorum çünkü…” ile başlayan şeyler söyleriz. O gün ne olmuş olursa olsun bunu yapıyoruz. Ayrı kalsak bile telefonda ya da mesajla anlatıyoruz…

Öpüşmeden ayrılmayın!

“Ben işe giderken, o uyuyor oluyor ve her gün ona ‘ben gidiyorum’ diyorum, o da ne olursa olsun gözünü aralayıp beni öpüyor.”

 

Gününü güzelleştirmek için ne yapabilirim?

“Kocam soğuk kış günlerinde benim için arabamı hazırlar: Motoru çalıştırır, kar ve buzları temizler… Ondan çok önce işe gidecek olduğumda bile bunu yapar. Kendi başıma da halledebileceğim bir şeyi sırf benim işimi kolaylaştırmak için her seferinde yapıyor olması harika! Ben kalkıp üşümeyeyim diye çok daha erkenden kalkıp bunu benim için yapıyor…”

Ayrı takılmak da iyidir…

“Eşimle ilişkimizde kendi ilgi alanlarımız ve özel zamanlarımız olması ikimiz için de çok önemli. Ben yoga yaparım, o da arkadaşlarıyla takılır… Ayrı kaldığımız bu zamanlar birbirimizi özlememiz için ve anlatacak yeni hikayeler biriktirmemiz için ikimize de fırsat verir.”

 

Dokunmak önemlidir!

“Daima çıplak uyuruz ve birbirimize dokunuruz. Sadece ayak parmaklarımız bile olsa, uyurken vücutlarımız birbirine değer…”

Aşkım sen bir numarasın!

“Meşgul olduğunda bile aklında olduğumu bilmek bana iyi geliyor. Bazen onun telefonunun ajandasına bazı hatırlatmalar yazıyorum, ‘seni düşünüyorum!’ gibi şeyler…”