Nice büyük aşklar, ufacık sorunların konuşulmaması yüzünden büyüye büyüye bizi ayrılığa itiyor. İlişkilerde erkekler kadar kadınların farkında olmadan yaptığı hatalar olabiliyor. Peki kadınların bu ayrılıklardaki rolü ne?

Hayatınızı kontrol etmesine izin vermek

Çoğu kadın zaman zaman bu hataya düşmeye meyillidir. Kendinizi ilişkinizin içinde kaybetmek istemezsiniz. Ailenizden, arkadaşlarınızdan, hobilerinizden ödün vermemelisiniz. Birbirinizi ne kadar seviyor olursanız olun, kendi kişiliklerinize ihtiyacınız var.


İlişkiyi çok hızlı ilerletmek

İlişki sırasında düşülecek en büyük hatalardan biri çok hızlı ilerlemek olacaktır. Bir adamdan hoşlanıp hoşlanmadığınızı anlamak için kendinize zaman tanıyın. Gerçek karakteri, yeni tanıştığınızda size yansıttığından çok daha farklı olabilir. İlişkinizin doğal gelişimini engellemeyin, ne kendinizi ne de karşınızdaki insanı zorlamayın. Eğer şu an hızlı gittiğinizi fark ederseniz, hala yavaşlayıp, işleri ağırdan alabileceğinizi unutmayın.

Nezaket göstermemek

Düşmesi çok kolay bir hatadır. En kötü yanlarımızı genellikle en çok sevdiğimiz insanlara gösteririz. Ama bu aslında çok da iyi bir fikir değil. Çok sevdiğiniz insanlar, yeryüzündeki herkesten daha fazla nezaket ve şefkat hak ederler. Eğer bu mücadelesini verdiğiniz bir şeyse, aşabileceğinizi ve iki taraf için de çok daha iyi olacağını bilmelisiniz.

Sosyal medya üzerinden taciz etmek

Sevgiliniz sizi sinirlendirecek bir şey yaptı ve yaptığı şeyi, sizi ne kadar sinirlendirdiğini-kırdığını herkesin bilmesini istiyorsunuz. Bu durum o an sizi rahatlatabilir ama barıştıktan sonra pişmanlık duyacaksınızdır. Bu saldırı sadece onun hislerini incitmez, ilişkinizi de negatif bir ışığa boyar.


Sevmediğiniz arkadaşlarına ya da aile bireylerine kaba davranmak

Herkesi sevmek zorunda değilsiniz ve erkek arkadaşınızın arkadaşları ya da aile bireyleri de buna dahil. Bu onlara kaba davranacağınız anlamına gelmiyor. Eğer gerçekten düşündüğünüz gibi insanlarsa ve size kötü davranıyorlarsa, erkek arkadaşınız bunu zamanla kendiliğinden fark edecektir.

Her zaman sizin tavsiyelerinizi almasını beklemek

Partnerinizle hayatınızda karşılaştığınız şeyleri konuşmak ve paylaşmak harikadır. Tavsiyelerde bulunabilmek de öyle. Ama eğer tavsiyenize uymuyorsa, bundan alınmamalısınız. İkinizin farklı bireyler olduğunu ve olaylara / hayata farklı açılardan bakabileceğinizi asla aklınızdan çıkarmayın. Tavsiyeniz ona uymayabilir ve bunda hiçbir sakınca yoktur.