Hoşlandığınız kişiyi etkilemenin birçok kolay yolu var. Ancak hangisi sizi doğru hedefe yöneltecek? İşte hoşlandığınız kişiyi elde etmenin yolları...

1. Sinsi ama zararsız

Onlardan size küçük bir iyilik yapmalarını isteyin. Eğer sizin için küçük iyilik yaptıklarını görürlerse, bilinçli olarak onay ve pozitiflik duygularını sizinle ilişkilendirecekler. Buradaki iyilik sizin için savaşması ya da sizi zor bir durumdan kurtarması değil. Ondan, yazacağınız önemli bir e-posta için ya da bulmak istediğiniz bir yer için yol adresini bulmak adına yardım isteyebilirsiniz.

2. Beraber gülün

Şakalarına gülün. Biriyle ne kadar çok gülersek, onlara o kadar çok çekiliriz

 

3. Kusurlarınızı paylaşın

Tamam, bir keresinde çok fazla yediğiniz için kustuğunuzdan bahsetmenize gerek yok, ancak gülümsediğinizde ortaya çıkan garip gamzeden konuşabilirsiniz. Kusurlarınızı paylaşmak insanları mütevazı ve güvenli hissettiriyor. Bu onların duygusal yakınlıklarını doğuran eksiklikleri hakkında daha fazla açılmalarını teşvik edecek.

4. Adrenalini arttırın

Onlarla birlikte korkunç bir film izleyin. Adrenalin bazı durumlara çekim anlamına geliyor. Hoşlandığınız kişiyi korku artırıcı durumlara sokmak, onların duygularını filmle değil sizinle ilişkilendirmeye itiyor. Yani sizin yanınızda adrenalinleri yükseliyor ve kalp atışları hızlanıyor.

5. Bukalemun etkisi

Aşkınızın ne yaptığını taklit edin. Birinin davranışını taklit ettiğinizde, sizin hakkınızda daha olumlu düşünüyorlar. Bu durum aranızda bir bağlantı yaratıyor. En çok hangi renk kıyafetlerini giydiklerine dikkat edin ve sonra bu renklerden bazılarını gardırobunuza ekleyin.

6. Olağandışı benzerlikler bulun

Kendimize benzer algıladığımız insanlara ilgi duyuyoruz ve araştırmalar, benzerliğimizin nadir veya olağandışı olduğunu algılarsak çekimin artacağını gösteriyor. Yani evet, eğer aileniz aynı liseye gittiyse ya da ortak Akrep burcu tanıdığınız varsa, bunları ona yaklaşmak için kullanabilirsiniz.

7. Hafif dokunuşlar

İster omuzdan alınan hayali bir saç, ister şakaya gülerken koluna hafif bir dokunuş olsun... Bu hafif adımlar birbirinize karşı duygularınızı geliştirir.