Küçük dokunuşlar ile tüm görünümüzü değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Doğru kıyafet seçimi ile 'tarz' olmanız mümkün.

Şık görünmek; her zaman en pahalı parçaya sahip olmak ya da birçok karışık parçayı bir araya getirmek değildir. Küçük detaylar ve doğru parçalar ile modaya uymanız çok kolay.

 

Vücut şeklinize göre giyinin

Vücut şeklinizi bilmek, şık olmanın temelini oluşturur. Vücut tipinizi bilir ve ona göre giyinirseniz; kusurlu olduğunu düşündüğünüz bölgeleri stilinizle örtebilir ve daha iyi görünebilirsiniz.

 

Doğru iç çamaşırı seçimi

Vücudunuza uygun iç çamaşırı seçimi hem sağlık hem de stiliniz açısından çok önemlidir. Bu konuda iç çamaşırı bedeninizi iyi bilip, doğru tercihler yapmanız gerekiyor.

 

Tarzınıza uygun bir jean bulun

Her dolabın vazgeçilmezlerden biri olan jean pantolonların doğru seçimi hem fiziğinizi daha iyi yansıtacak hem de her tarz ile kombinleyebileceğiniz için kurtarıcı parçanız olacaktır.

 

Aksesuar kullanın

Aksesuar kullanımı, basic tshirtlerinizi bile tarzınıza uyduracaktır. Büyük halka küpeler, şık bir kolye ya da bir gözlük çok çaba sarf etmeden şıklığı yaklamanızı sağlayacak.

 

SME!

Bir başka vazgeçilmez ise Siyah Mini Elbise. Kurtarıcı bu parçayı gün içinde sneakerlarınız ile, ya da akşam topuklu ayakkabılarınız ile kullanabilirsiniz.

 

Belirli bir rengi ortaya çıkarmak

Kombininizde bir rengi öne çıkarmak, karışıklığı azaltacak ve daha şık görünmenizi sağlayacak.

 

Sürdürülebilir parçalar edinin

Alışverişe çıktığınızda birden fazla kombin ile kullanabileceğiniz parçalar edinmeye özen gösterin.

 

Renkleri kombinlemek

Son yıllarda moda endüstrisinde renk kuralları tamamen kırılıp, birçok renk bir arada kullanılmaya başlansa da; doğru renk kombini hala çok önemli.

 

Dikey çizgiler

Yatay çizgili kıyafetlerin yerine, dikey çizgili olanları tercih etmek, hem boyunuzu uzatacak hem de sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.

 

Özgüvenli olmak

Ne giyerseniz giyin, şık bir görünüm için özgüven olmazsa olmaz. Çok şık bir kombinin içinde özgüvensiz durmanız, bütün enerjinizi yok edecek ve sizi sıradanlaştıracaktır.