Beyaz perde önüne geçtiğimizde ister istemez kendimizi kaptırıyoruz. Filmi izlerken o kadar iç içe geçiyoruz ki karakterleri gerçek sanıyoruz. Yeşilçam’da da birçok sahnede kendimizi oyuncularla beraber hissedebiliyoruz.  Bazen o kadar iyi oynuyorlar ki onları çift olarak zihnimize kodlayabiliyoruz. En çok hangilerini yakıştırdık? Hadi gelin bakalım

Kadir İnanır – Türkan Şoray


Al Yazmalım ile doruğa ulaşmış bir oyunculukla kendimizi aşkın içinde bulmuştuk. Sokakta sorsak 10 kişiden 9’u bir dönem onları karı koca zannetmiş olabilir. Birçok filmde birçok defa yan yana oynadılar. Bizi bizden aldılar.

Gülşen Bubikoğlu – Tarık Akan


Bana göre Türk sinemasının en güzel kadını olan Gülşen Bubikoğlu ve kadınların hayran olduğu Tarık Akan arasında o kadar güzel enerji vardı ki ekranda gördüğümüzde tebessüm ister istemez yüzümüzdeki yerini alıyordu.

Filiz Akın – Ediz Hun


Dram filmlerinin aranan yüzleri Filiz Akın ile Ediz Hun’du. Yalıda oturan bir çift olması gerekiyorsa Bihter ile Behlül’den ziyade Filiz ile Ediz isimleri akla gelmeli. Zenginlik ve klaslık en çok onlara yakışıyordu.

Kartal Tibet – Hülya Koçyiğit


İşte karşınızda bir ‘yalı çifti’ daha. Onlar da en az Filiz – Ediz çifti kadar iyilerdi ancak akıllara ikinci sırada geliyorlardı.

Fatma Girik – Cüneyt Arkın


Gözlerine kadar bir çift nasıl yakışabilir? “Keşke evli olsalardı” dediğim iki kişi Cüneyt Arkın ve Fatma Girik’ti. Oyunculukları da bir o kadar iyiydi. Köroğlu filmi hala aklımda.

Münir Özkul – Adile Naşit


Hepimizin evlenip, ilerleyen yaşlarda olmak istediği çift eminim ki Münir Özkul – Adile Naşit çifti gibi olmaktır. Filmlerde birbirlerine o kadar iyi destek verirlerdi ki adeta bir elmanın iki yarısı gibilerdi. Kavga edip küstüklerinde üzülüp, birleştiklerinde gözyaşlarımıza hakim olamıyorduk. Ayrıca turşu suyunun iyisi limonla olur.

Ayşen Gruda – Şener Şen


En çok Vecihi ile Fikret’in unutulmaz, uçan aşkı ile sevmiştik. O kadar tatlılardı ki aşk için neler yapılır görmüştük. Sadece Gülen Gözler değil birçok filmde yan yana gördük.

Meral Zeren – Kemal Sunal


Saffet ile Emine aşkının saflığı o kadar güzeldi ki birbirlerine “Emimeee” “Saffeeet” demeleri çok hoşumuza gitmişti. Çok filmde göremedik onları ama gönüllerimizde ayrılmaz ikili oldu.

İbrahim Tatlıses – Hülya Avşar


80’lerin iki yıldızı İbrahim Tatlı ve Hülya Avşar oynadıkları filmlerle kısa sürede akıllarda yer etti. Bir dönem ekran önündeki aşkları kamera arkasına da taşınmış ancak çok uzun süreli olmamış. En unutulmaz anları ise öpüşme sahneleri oldu.

Ümit Besen – Banu Alkan


Afrodit’in Afrodit olduğu dönemde oynadığı Nikâh Masası filminde iki bıyıklı arasında kalıp yanlış tercihte bulunmuştu. O filmde ikiliyi görüp sevmiştik. Sonra çok fazla göremedik kendilerini.

Demet Akbağ – Yılmaz Erdoğan


90’larda çocuksanız ve televizyon izliyorsanız onlara denk gelmemek neredeyse imkânsızdı. Oyunlarında ve dizilerinde birlikte kamera karşısına geçen ikiliyi çocuk kafamızla evli sanıyorduk, o derece yakışıyorlardı. Kendi adıma evli olmadıklarını öğrendiğimde çok şaşırmıştım.