Dur şimdi alışveriş yapma ‘Cuma günü Black Friday 

Evet çılgınlarca bu cümleyi duyduğum bir haftaydı. Bir şey gösterdiğim an ağızlardan çıkan ‘dur, Black Friday, 23 Kasım’ kelimeleri…

Peki Gerçekten Black Friday Nedir ?

Black Friday ABD’de şükran gününden sonra gelen ilk cuma gününe denir. Noel alışverişinin başlangıcı olarak kabul gören bu günde mağazalar erken açılır, geç kapanır ve indirimli satışlar yapar.

Tüm dünyada süren bu alışveriş çılgınlığı, tabi ki Türkiye’de de oldukça hakim. Markalar artık sadece mağazalarından değil uzun bir süredir bu süreci online platformlarından da duyurmaya başladı. Hatta bazı markalar indirimi gün önceden başlatarak tek bir gün ile sınırlandırmıyorlar.


Türkiye’deki Black Friday İndirimleri

D&R

Binlerce üründe %60’a varan indirimler…

Oysho, Pull and Bear, Bershka, Zara (Inditex)

Inditex grubu da Black Friday indirimi sunuyor. Bu markalar indirimlerini Perşembe günü gece yarısından önce başlayacaktır.

Trendyol.com

20-25 Kasım arasında ürün kategorilerine göre sepette %60’a varan indirim sunuyor.

Amazon

19-26 Kasım tarihleri arasında özel fiyat avantajlarıyla büyük indirimlere sahne olacak.

PlayStation

172 oyun Black Friday gününe özel indirime girdi.

Arçelik

Arçelik’te indirimi Pazartesi günü başlatanlardan. Çeşitli ürünlerdeki indirimlerle müşterilerine fırsatlar sunuyor.

Ve bunun gibi birçok marka Black Friday için haftalar öncesinden çalışmalar yaparak insanların dikkatini tam olarak alışverişe yöneltmiş durumda. Aslında markaların tam olarak belirli olmayan

indirimleri ve hangi ürünün ne kadar indirime gireceğinin de belirsiz oluşu, müşteride tamamen bir merak duygusu yaratıp alma dürtüsünü de daha fazla tetikliyor. Ayrıca kalabalıktan ve karmaşıklıktan uzak kalmak isteyenlerin de, onlinedan diledikleri gibi indirimlerden yararlanabiliyor olmaları da Black Friday’i güzelleştiren sebeplerden.

Markalar hazır, peki ya sizin cüzdanlarınız ?