Dünyamızın birçok yerinde yüzyıllar boyunca uygulanmış ve bazıları hala devam eden garip cinsel yaşam gelenekleri var. İnsanlar, bulundukları coğrafyanın da etkisiyle çeşitli kültürler oluşturmuş ve bunu ritüellerle süslemişlerdir.

 

 

Ereksiyonların Sebebi "Rüzgar."

Antik Roma’nın en önemli doktorlarından Galen, penisin şişmesine sebep olarak "rüzgarı"  göstermiştir. Sonuç olarak da, sizi gaza getiren gıdaları afrodizyak olarak kabul etmiştir.

 

 

Doğum Esnasında Karınıza Bir Yumurta Atmak

Karınıza bir yumurta atarak, onun iyi bir doğum yapabilmesini dilemek iyi bir yöntemdir. Edvard Westermarck'ın Erken İnançlar ve Sosyal Etkileri adlı kitabında (1932), kolay bir doğumun gerçekleşmesi için Fas'taki Yahudi bir topluluk tarafından uygulanan bu ilginç ritüele yer vermiştir.

 

 

Evli Olsanız Bile Seks Yapamazsınız!

Evli olsanız bile seks yaparsanız cehenneme gidebilirsiniz. 12. yüzyılda Vision of Alberic bu bilgiyi veriyor. Pazar günleri, kilise toplantıları ve önemli günlerde seks yapan evli insanlara dahi birbirinden acımasız işkenceler uygulanmış.

 

 

Seks Kirli ve Bulaşıcıdır

Bu durumda anlıyoruz ki, seksin kirli veya bulaşıcı bir etkisi olduğuna dair yaygın bir inanç vardı.  Westermarck, Kongo'daki yüksek papalıkların gezi yaptığı sırada evde oturan tüm insanlara seks yapmayı bu yüzden yasaklamıştı.

 

 

Seks Yaptıktan Sonra Ata Binmek Yasak!

Seks yaptıysanız ve sonrasında bir ata biniyorsanız çok kötü şeyler olabilirdi. Westermarck, "Cinsel ilişkiden sonra kirli şekilde kutsal hayvan olan ata biniyorsanız muhtemelen at sırtında bel ağrısı çekebilir, hatta acı çekerek ölebilirsiniz.

 

 

Terk Edilmemek İstiyorsanız Adet Kanı Kullanın!

Partnerinizi elinizde tutmak istiyorsanız, yemeğine adet kanı ekleyin; Mariamne H. Whatley, Jamaika'da Folklor ve İnsan Cinselliği (2001) adlı kitabında bahsediyor. Görünüşe göre bazı erkekler, bu mit nedeniyle makarna gibi kırmızı gıdalardan kaçınırlar :)  

 

 

Bir Askere Cinsel Hastalık Bulaştıran Herhangi Bir Kadın Fahişe Kabul Edilirdi

İkinci Dünya Savaşı sırasında, cephedeki bir Alman askeri bir zührevi hastalığa yakalanırsa, ona hastalığı bulaştırılan kadını belirlemeye zorlanır ve sonuç olarak kayıtlara bu bir fahişe olarak kaydedilirdi.  İngiltere'de "haki ateş" bulunan sivil kadınları "amatör fahişeler" sayan kanunlar da vardı.

 

 

Mastürbasyon Yapan Kadınların Küçük Göğüsleri ve Sakat Çocukları Olurdu

Lyman B. Sperry'nin Genç Bayanlarla Yaptığı Gizli Görüşmeler kitabında (1892), "üreme sisteminizi kötüye kullanmanız" durumunda uyarıyor, Mastürbasyon yaparsanız ileride tedavi edilemez hastalıklarla karşılaşabilirsiniz.

 

 

Serçe Beynini Yemeniz Cinsel Yaşamınızı İyileştirebilir

Aşk ve seks tanrıçası olan eski Yunan tanrıçasının Aphrodite'in serçe kullandığı söyleniyordu. Bu yüzden serçe beyni performansı arttırmak için kullanılmıştır.

 

 

Ayak Bağlama, Kısa Seks İçin Oldukça İyiydi

Eski Çin uygulamalarından biridir bu. Vajinal kasları güçlendirdiği anlaşıldığı için çok popüler olmuştur. Küçük ayaklar birçok erkeğe daha iyi bir cinsel deneyim sunar inancı vardı.

 

 

Öbür Dünyada Dahi Seks Yapabilirsin

Antik Mısırlılar, öbür dünyada da canlıların bir devamı olduğuna inandıklarından ruhun orada da seks yapmak zorunda olduğuna inanırlardı.  Bu amaçla, mezarlar bile kadın görüntüleri ve kadın heykelleri ile donatılmıştı.