Sevgilinizden ayrıldınız aradan kısa ya da uzun bir süre geçti ve geri dönüş mü yapmak istiyorsunuz? Bir şekilde eski sevgilinizin ilgisini geri çekip ilişkinize kaldığınız yerden devam etmek isteyebilirsiniz. Peki özlediğiniz ve size geri dönmesini istediğiniz sevgilinizi hangi yollarla geri kazanabilirsiniz?  "Biten bir ilişkiye yeniden başlanmaz, benim için bittiyse geri dönüş yoktur." diye düşünmüyor ve ilişkinize bir şans daha vermek istiyorsanız karşı tarafın ilgisini çekmek için neler yapabileceğinize gelin birlikte bakalım...

 

Karar Verin! Gerçekten istiyor musunuz?

Uzun bir ilişkiden çıkmış olabilirsiniz ya da birlikteliğiniz kısa sürmüşte olabilir. Ayrıldıktan sonra duygusal bir boşluğa ve arayışa girmeniz çok normal. Bu durumda kendinize dürüst olmalısınız. Onunla gerçekten yeniden başlamak mı yoksa alışkanlığın devam etmesi isteği mi? Gerçekten seviyor ve yeniden hayatınıza almak istiyorsanız o zaman harekete geçin.

 

Sabırlı olun...

Öncelikle her şeyin çabucak ve kolayca gelişmesini beklemeyin. Bazılarımız bu konuda şanslı olabilir ancak karşı tarafın gönülsüz olduğu durumlarda sabretmek çok önemli oluyor. Aceleci davranıp karşı tarafı sıkmak onun sizden daha fazla soğumasına neden olacaktır.

 

Yapılmış Hataları Unutun

Eğer hata yapmış olan taraf sizseniz bunu kabullenin ve gururu bir kenara bırakın. Karşı tarafın yaptığı hatalar yüzünden ayrıldığınızı düşünüyorsanız ama yine de geri dönmek istiyorsanız öncelikle bu durumu kabullenin. Sonuçta yeniden başlamak istiyorsunuz ve eskiden yapılan hataları düşünerek kendinizi kötü hissedip karşı tarafa da bu gerginliği hissettirmeniz ilişkiyi kötü etkileyecektir. Geçmişi bir kenara bırakıp gelecekte yaşayacağınız güzel anlara odaklanın.

 

Aşırı ve Gereksiz Duygusallıktan Kaçının

Ne kadar üzgün olursanız olun bunu belirli bir ölçüde hissettirin. Aşırı üzgün ve sensiz yapamıyorum tavırlarına girmek karşı tarafta gereksiz bir egoya sebep olabilir. Gereksiz duygusallık geri dönüş getirmez ve hatta itici bile bulunabilir. Yapacağınız şey üzgün olduğunu ve geri dönemk istediğinizi ara ara hissettirip güçlü duruşunuzu bozmamak olmalıdır.