Eski sevgilinizle tekrar barışmak istiyor ve bir araya gelmeyi düşünüyorsunuz, ancak bunun doğru mu yoksa yanlış bir düşünce olup olmadığından emin değilseniz bu haberimiz sizin için. İşte eski sevgilinizle yeniden bir araya gelmenin iyi yanları...

Kötü bir şekilde ya da farklı durumlarda ayrıldığınız eski sevgiliniz ile barışmayı düşünüp, ancak bunun kötü bir fikir olduğunu düşünmeniz çok normaldir. Sonuçta ilişkiniz bittiyse bir sebepten dolayı sona ermiştir. Genellikle, ikinci bir şansı vermek kötü bir fikirdir çünkü kendinizi kısır bir döngü içinde bulabilirsiniz.

Ancak, bu fırsatın iyi olduğu bazı durumlar da vardır. Eski sevgilinize bir şans daha vermeniz gereken durumları sizinle paylaştık. Fakat bu, o kişiyi,  sizi sırtınızdan her vuruşunda affetmeniz ve unutmanız gerektiği anlamına gelmez. İlişkinizi yeniden alevlendirmek isteyip istemediğinizi dikkatlice düşünüp, buna siz karar verebilirsiniz.


İlişkinizde sevgiden daha fazlası varsa

Eski sevgilinizle barışma konusunda düşünmeniz gereken ilk faktör, o kişinin hayatta istediğiniz şeyi size sunup sunmadığıdır. Burada maddiyattan ziyade, psikolojik ve duygusal  sağlığınızdan bahsediyoruz. Örneğin; eğer siz başka yere taşınmışsanız ve uzak mesafelerden bir lişki yürütmek istemiyorsunuzdur. Ancak yeniden aynı yere geri dönüyorsanız ve o kişinin size güven, sevgi, sadakat ve arkadaşlık sunmaya devam ettiğini fark ederseniz, belki de birbirinizi gerçekten seviyorsunuzdur. Ayrıldıktan sonra yeniden bir araya gelen ilişkiler genellikle daha da güçlenir ve her iki taraf da birbirine bağlı olur.

Yaşadığınız problem sevginizden büyük değilse

İlişkinizde yaşadığınız alakasız olan bazı sorunlar vardır, ancak o anda kötü bir havada olduğunuz, kötü bir gün geçirdiğiniz veya zaten çok dolu olduğunuz için onları büyük bir sorun olarak görmüş olabilirsiniz. Aynı zamanda bu sorunun artık bir önemi olmamasının sebebi; koşulların değişmesi ya da artık sizi etkilemiyor olması da olabilir. Bir şans daha vermek isterseniz, olaylar hakkında net olun. En önemli şey, sorunun kesinlikle üstesinden gelmeniz ve üzerine herhangi bir yenisini eklememenizdir.


Eylemleri gerçekten söylediklerine uyuyor mu?

Eski sevgilinizle bir araya gelmeden önce, eylemlerinin gerçekten söylediklerine uyup uymadığına karar vermelisiniz. Herkes güzel sözlerin kulağa çok hoş geldiğini bilir, ancak bu her zaman samimi olunduğu anlamına gelmez. Bu konuda tutarlı olmalısınız. Örneğin; çok kıskançlık yüzünden ilişkiniz bitti ve şimdi davranışlarını kontrol etmeyi öğrendiklerini söyledi, tekrar ilgiliniz çekti. Ancak, barışmayı kabul etmeden önce, davranışalrının gerçekten değişip değişmediğini görmek için yeniden düşünebilirsiniz. Bu konuda içgüdülerinize güvenebilirsiniz, bir ilişkiyi tekrar başlatmadan önce dikkatli olmalısınız.

İkiniz de ilişkinizi daha iyi bir noktaya taşımaya niyetliyseniz

Eski sevgiliniz ile yeniden bir araya gelmeden önce düşünmeniz gereken son bir faktör, ilişkinizi geliştirmeye olan bağlılıklarıdır. Ona ikinci bir şans vermek, ikinizin de hem sevgi hem de sorumluluk üzerine çalışacağınız anlamına gelir. İletişiminiz samimi olmalı. Problemler, çok uzun zamandır uğraşan kişi artık çaba göstermek istemediğinde ortaya çıkar. Ona bir şans verip bu kez durumu iyileştirmek için tamamen onu çaba göstermesini beklerseniz, durum daha da kötüleşebilir.

Birbirinize bağlıysanız ilişkiniz yeniden yürüyebilir

Bir ilişki bittiğinde, o bahsi tamamen kapatmanız gerektiğini söyleyenler var. Bu geçerli bir nokta, ama her zaman en başarılı taktik değildir. Önemli olan, iki tarafın da bu karardan memnun olmasıdır. Bu karar, bireyler olarak sadece sizin tarafınızdan verilebilir ve duygularınıza, beklentilerinize ve kişisel taahhütlerinize dayanmalıdır. Ardından, eski sevgiliniz ile konuşun ve onun da aynı yerde ve şans vermeye istekli olup olmadığını görün.