Bu sorundan muzdarip olan kadınlar vardır aranızda. Hayır yani, bir yerleri uyuşmuyor mu? İnsanın o kadar ufak bir ortamda saatlerce oturması sıkıcı olmuyor mu? 

Erkekler neden uzun saatler tuvalette kalıyor? Akla gelen ilk cevap, "Yalnız kalmak istedikleri için"... Ama yalnız kalmak istenilen yer neden tuvalet olsun ki?

Ben çok basit bir nedeni olduğunu düşünüyorum. Kadınlar daha komplike, detaycı; erkekler ise daha sade ve netler. "Bunun tuvalete geçirilen zaman ile ne alakası var?" diyorsanız. İşte cevabı...

Kadınların bulduğu çözüm yolları, gazete eklerindeki labirent bulmacalar gibidir. Hedefe giden tek açık yolu olan bulmacadan bahsediyorum... Günün sonunda aynı hedeften çıkılacak fakat tüm olasıkları düşünüyor kadın; ama erkek öyle mi? Bütün gün işine gücüne bakıyor, sorunları paspas altı ediyor. "Nasılsa tuvalete girince düşünürüm" diyor. 

Tuvaletten hem vücudunu, hem de zihnini arındırarak çıkmış oluyor.

Mantıklı çözüm yollarını her zaman tuvalet çıkışı bulmaları tesadüf olamaz, değil mi ama?

Tuvalete girdiklerinde mermer çizgilerini sayan, hatta mermer üzerindeki şekileri bir siluete benzetmeye çalışan ya da sadece oyun oynamak için giren erkekler de olabilir. 

Ben dünya sorunlarını çözmek için girdiklerini ve bundan dolayı uzun saatler kaldıklarını düşünmeyi tercih ederim tabii.

Bilim adamlarına ricamdır; lütfen araştırın şu meseleyi. Ben yine kadınlık yapıp komplike bir davranış şekliyle de düşünmüş olabilirim çünkü.