Eskilerden beri kadın erkek ilişkilerinde bilinen en yaygın düşünde kadının erkekten küçük olmasıdır. Aslında bu düşünce yapısını oluşturmaya neden ola neden geç olgunlaşan erkeğin kadın ile eşitlenmesidir. Ancak son zamanlarda erkeklerin mutluluğu olgun kadınlarda aramaya başlamasıyla bu düşünce kırıldı diyebiliriz. Erkeklerlerin kendilerinden yaşça büyük kadınlarla beraber olması bazılarımızı bir nebze düşündürüyor olabilir. Merak edenler için erkekler neden olgun kadınlardan hoşlanır? Sorusuna yantı aradık! İşte 3 maddede erkekleri olgun kadınlara iten o düşünceler...

 

Bazı Erkekler Anne Şefkati Arıyor!

Bazı ailelerde yaşanan sorunlar ikili ilişkilerde bir neden olarak görülebiliyor. Anne şefkatine muhtaç olan bir erkek bu durumu özel hayatında tamamlayacak bir kadın arayışına girebiliyor. Bu noktada kendinden büyük ve olgun bir kadında bulduğu anne şefkati ilişkide bağlayıcı neden oluyor.

 

Tecrübe Yaşanmakla Sabittir!

Her halukarda denildiği gibi artık hepimiz biliyoruz ki erkekler geç olgunlaşır. Bu noktada hayatta hata yapmak için bolca vakitleri bulunuyor. Ancak günümüzde bazı erkekler hata yapma sayısını olabildiğince azaltmak için kendisinden yaşça büyük ve tecrübeyle sabit biri ile beraber olarak bu hataları en aza indirmiş oluyor. Daha az hata daha az sorumluluk erkekleri güvende hissettiriyor.

 

Kendini Arama

Yaşça büyük kadınların bir noktadan sonra eğlence, spor ve zevkelere dair bir çok alanda ne istediklerini bildikleri bir zamanlama oluyor. Tam bu noktada henüz zevkleri ve eğlence anlayışları oluşmamış erkekler kendilerini arama dönemine giriyor ve bu süreci tamamlamak için kendilerine tamamlayıcı arıyorlar.