Aşka inanmadığını söyleyen biriyle mi birliktesiniz? Sorun değil. Çözüm; karşınızdaki erkeğin neden aşka inanmadığını bilmek ve ona göre davranmak

 

Aşkın ne olduğunu anlamaz, korkarlar...

PSİKOLOG Susan Edwards "Erkekler Aşka İnanırsa" adlı kitabında, seven erkeklerin duygu, düşünce ve davranışlarını anlatıyor. Kitapta aşka inanmadığını söyleyen erkekler de masaya yatırılıyor. İşte bilmeniz gerekenler:

 

Aşk bir seçimdir. Eğer bir erkek aşkı seçmezse, seçme hakkını kullanıyor demektir. Aşkın ne olduğunu anlamadıkları için korkarlar. Korkuya yol açan durumdan kendilerini çekerler, bırakıp giderler. Geçmişe ait bazı duygular, âşık olma fırsatlarını elinden alır. Karşılıksız aşk ya da anneye duyulan öfke gibi.

 

Farklı bir gelişme aşamasındadırlar ve zamanlama gibi sorunları vardır. Örneğin kadınları baştan çıkarır ve terk eder. Ergenlik döneminin özelliği olan bu aşamaya takılıp kalırsa, yıllarca kurtulamaz. Bütün kadınları sınıflandırırlar. Bir kadın kendisini incitti diye düşünen bir erkek, duygusal yakınlığa girmekten kaçabilir. Ya da bir kadın geçimsizse hepsi geçimsizdir. Her erkek aşkın gücüne güç katacağını kabul etmez.

 

Bu erkekler kendilerine başka güç modelleri seçerler ve aşkı yaşamlarında gereksiz bir şey gibi görürler. Konu aşk olduğunda, sahtekarlık yapan erkekler vardır. Değişik nedenlerle rol yaparak ilişkilerini sürdürmeye çalışırlar. Duygularının büyük kısmı, onların bilincinin dışındadır. Değişik nedenlerle duygusal olarak bağlanamazlar. Seçme hakkı