Erkeklerin ilgisini çekmek amacıyla kadınların sıklıkla başvurduğu ama aslında erkekler tarafından hiç de cazip gelmeyen 7 şeyi sıraladık.

 

 

Fazla dekolte giyinmek Kadınlar bir erkeğin dikkatini çekmeye çalışırken sık sık en seksi kıyafeti seçerler: göğüs dekoltesi, mini etekler, parlak renkler, dar elbiseler. Gerçek: Eğer sadece gelip geçici bir izlenim bırakmak yerine kalıcı bir ilişki istiyorsanız kıyafetlerinizdeki cinsellik seviyesi d azaltılmalıdır. Seksi bir mini etek cinsel arzuyu uyandırabilir ancak ciddi bir ilişki isteyen erkek için bunun aynı zamanda tehlike arzettiğini unutmayın.

 

 

Manken gibi görünmeyi istemek Dünyadaki milyonlarca kadının diyet yaparak ya da bıçak altına yatarak güzel olma standartını yakaladığı bir efsane bu. Oysa ki mükemmellik için birilerinin oranlarını, saç kesimini, burnunu kopyalamaya kendi kişiliğimizi kaybetmek anlamına gelir. Gerçek: Erkekler cazip gelen ilk şey güzel bir görünüm olabilir. Ama bir erkek, kendisine nasıl bakılacağını bilen ve kendi bireysel özelliklerini kabul ettirebilen kadınları daha çok seviyor.

 

 

Aşırı bağımlılık ya da tam bağımsızlık Bazen kadınlar onunla bir ilişki halindeki bir erkeğin, onun ekonomisini yönetmesi, onun için kararlar alması, onu yönetmesi gerektiği düşüncesindedir ... Bazı kadınlar ise tam tersi aşırı bağımsız olmayı isteme ve yalnızca kendilerine güvenme eğilimindedirler. Gerçek: İki insan birbirine güvenip yardım ettiğinde ve birbirlerine destek olmaktan korkmuyorsa mutlu bir ilişki kurabilirler. Elbette, erkekler sevdiklerini korumak ve onlara yardım etmek isterler, ancak bir kadının kendine has görüşleri olmalı. Edilgen kadınlar erkeklere ilk başta tatlı görünebiliyor, ancak erkekler onlara karşı zamanla ilgilerini kaybediyor.

 

 

Kendini adama Bazı kadınlar kendi hayatlarını tamamen unutup bir erkeği hayatının merkezi haline getirir. Bu adamışlığın tam olarak erkekleri cezbettiği şey olduğunu düşünüyorlar. Fakat böyle bir durumda yani erkekleri çok önemli bir konuma sokarak onları temel ilgi odağı yaparak sadece kendinizden uzaklaştırmış oluyorsunuz. Gerçek: Bir erkek, kendi hobileri olan bir kadından etkilenir. İlişki de bu durumunuzu korumak ve bir başkası için kendi benliğinizi terk etmemek çok önemli.

 

 

Çok özel bir cinsel hayat Bu samimi zevklerin tüm numaralarını bilen deneyimli seks tanrıçalarının, ilişkide olan en mutlu kadınlar olduğu yaygın bir efsanedir. Gerçek: Cinsel uyum mutlu bir ilişki için önemlidir, ancak bunun tecrübeyle hiç bir ilgisi yok. Erkekler için cinsel uyumluluk önemli ama çok tecrübeli kadınlar pek de çekici bulunmuyor.

 

 

Aptalca davranışlar ya da kendini salaklığa vurma Bazı kadınlar, erkeklerin zeki kızları sevmediğini düşünürler; bu nedenle, bir erkeğin dikkatini çekmek için, ayağı yere basmayan, çocuksu ve beceriksizmiş gibi davranarak doğal olmayan davranışlar gösterme eğilimindedirler. Gerçek: Kaliforniya Eyalet Üniversitesi'nde yapılan araştırmalara göre aptal kadınlar, erkeklerin bir şekilde ilgisini çekiyor: ama genellikle cinsel açıdan. Güçlü ciddi bir ilişki kurmak isteyen erkekler akıllı, zeki kadınlardan hoşlanıyor.

 

 

Fazla abartılı makyaj Bazı kızlar, aşırı parlak, frapan, ağır makyaj yaptıklarında erkeklere göre daha cazip olduğunu düşünürler. Gerçek: Bir araştırmada erkeklere ve kadınlara farklı makyajlı kız resimleri veriliyor ve görünüşleri hakkında fikir üretmeleri istenildi. Erkekler ve kadınların çoğu, minimum ve sade makyaj kullanan kadınların daha çekici olduğunu söyledi.