Daha yeni başlayan bir ilişkiniz varsa erkeğin sevdiğini anlamak başta zor olabilir.Ama zamanla bir erkeğin sevdiği nasıl belli olur, aşık erkek nasıl anlaşılır, sevmeyen erkek nasıl belli olur, seven erkeği nasıl anlarız, bir erkek benden hoşlanıyorsa bana nasıl davranır ? gibi bir çok soruya sizde cevap bulabilirsiniz. Yeni ilişkiler içinde test etmek zor olabilir , ama onlar da süper heyecan verici! Peki o nasıl sana gerçekten uzun vadeli olup olmadığını belli edebilir? onun seni sevdiğinin  temel  belirtileri nelerdir? Bayanlar, yazımızı okumaya devam edin, erkeğin sizi sevdiğiniz nasıl anlarsınız en temel işaretleri bulmaya gidiyoruz!


 Bir erkeğin sizi sevdiği nasıl anlaşılır

Çoğu erkek birine aşık olduğunda veya sevdiğinde başka bir şey ile ilgilenmiyor. Çoğu erkek, uzakta da olsa gözlerini size bakmaması için önleyemez – Eğer izlerseniz, sizde onun ilgisini görmeye başlayacaksınız. Sürekli sürekli sizle konuşmak için bir şeyler uyduracak ve bunu  gözlerinin içine bakarak  yapacak. İşte Göz teması ,onun senden hoşlandığının ilk işaretlerinden biridir!

 İlgili; Erkeğin aşık olduğunu gösteren 17 işaret !

Eğer sizin erkek arkadaşınız gerçekten içinin derinliklerinde olan hayellerinizi sorup, istedikleriniz ile ilgilenmeye başlıyor, senin sırlarını bilmek istiyorsa  o sana kesinlikle aşık.  Bu sorular gelip başladığında, bu seni sevdiğini gösteren işaretlerden biridir- henüz itiraf edemez bile!

Bazı olaylar karşısında anında, size dokunarak veya sarılarak tepki veriyor, kendini tutamıyorsa. ve bu sürekli ise, kesinlikle onun seni sevdiğini gösteren işaretler biri!

Seven erkek dokunmak ister, küçük küçük dokunuşlar çok farklıdır. Boynunuzun arkasına, kolunuza veya sırtınıza, küçük yumuşak bir dokunuş. Küçük dokunuşlar büyük bir fark yaratabilir ve aslında sana gerçekten aşık olduğunu gösterir!

Seven erkek nasıl davranır;

 Aşık ve seven bir erkek kız arkadaşını etrafındaki kız arkadaşlarına onu tanıştırmaktan korkmaz, Onların ne düşündüğü ne olursa olsun önemli olmaz, o kadar mutlu olur ki anında hoşlandığı kızı arkadaşları ile karşılayabilir.

 

Arkadaşlardan sonra , aile ile tanışmaya gelir. Bir çok erkek kendi anne ve babası ile tanıştırmak için eve sadece herhangi bir kızı getirmez. Seni eğer ailesinin evine getiriyor ise, o seni gerçekten seviyor bu çok iyi bir işaret!

Eğer erkek arkadaşın sürekli sürekli ilk fırsatta sana mesajlar atıyor, seni çağırıyorsa, iyi bir sevgilin var biliyorum ve bu onun gerçekten seni önemsediğini gösterir. Sabah sizi görmek isteyebilir veya gün içinde.Ayrıca onlar gündüz iş saatinde veya gece ortasında tatlı mesajlar yollar.

Eğer bir ilişkide aşk ve sevgi varsa, birlikte eğlenceli ve mutlu anlar yaşanır.Seni güldürüyor ve gerçekten özel hissettirecek şeyler yapıyorsa, o erkek muhtemelen sizin ilişkinin sonunda ciddi bir şeyler olacak.

Genellikle, belli zamanlarda sana gelmiyorsa ve gerçekten sensiz bir gün geçiremiyorsa, o seninle her zamanı geçirmek istiyorsa sana mutlaka aşık. Bunun için sürekli sizinle vakit geçirmek için bir bahane arıyor olacak.Öğle yemeği için seni görmek isteyebilir, yada akşam için bir saatte olsa yanında olmak isteyecektir.

O bazı durumlarda belli etmek istemese de biraz kıskanç olduğunu hissettirecektir. Çünkü kıskanması tamamen normal, erkekler kıskanç ise, onların sizin için duyguları var demektir. Onlar yanlışlıkla ve bilinçsizce yaptığı bu kıskançlık belirtileri, kızlara onlar için gerçekten ne hissettiğini anlayabilmesi için bir ipucu veriyor!

Seven erkek nasıl bakar?

 İlk işaret bir erkeğin bakışları;

Seven erkek size karşı bir şeyler hissettiğini ve sonrasındaki bakışları ile de aşık olduğunu bakmasıyla belli eder. Sizi ilk görme sırasında aşık olması muhtemel bakışı normal bir bakıştan çok faklı bir bakmadır ve bunu bilinçsiz bir bir şekilde istemsiz yaparlar.

Seven erkek sevdiğini sürekli bakışları ile kontrol ederek bakışlarına karşılık olarak bakmak ister. Eğer bu bakışlara karşılık siz baktığınızda kendi bakışlarını hemen kaçırır ve hemen akabinde tekrar size bakar. Erkekler bu bakışmalar ile sizi test ederler ve ona 

Bu test ile şu verileri elde ederler; acaba benden hoşlandı mı? ve onunla ilgilendiğimi anladı mı?. Benim bu bakışlarımdan haberdar mı? diye bir dizi merak eder ve hoşlandığı kadın ile göz göze gelmeye çalışır.

Erkeğin bu bakışlarına karşılık olarak kadınlar şu şekilde hareketler ile ona sevdiğini belli eder. Kadınlar sevdiği erkekle diyalog halindeyken gözleri kısar ve gözlerinin içleri gülerek konuşurlar. Kadınlar ilgi duyduğu erkekle diyalog kurarken hafif utangaç takılırlar.

Size aşık erkek size bakarken onun size baktığını yakaladığınızda hemen utangaçlık yapar ve size bakmaktan biraz kaçınır. Size ilk kez baktığını zamanlarda o bunun erken olduğunu düşünür ve sizin anlamanızı istemez ise onun size bakışlarını bu ilk zamanlarda yakalamanız zordur. Bir ortamda size bakan erkek herkesle konuşur vaziyetteyken siz etki alanın daysanız yani onun yakınlarından bir yerlerdeyseniz hemen susar ve fazla konuşmaz. Siz onunla bir diyalog kurma durumu olduğu zamanda ise hemen utanır, kızarır ve göz bebekleri büyür.

Uzmanlar ilk bakışta aşık olduklarını kadına tam olarak 8 sn. bu bakış hiç kafasını başka yere çevirmeden yapılan bir bakış. Erkek bakışları size uzun süreli kitlerse bu sizi çok beğendiği ve gerçekten etkilendiği anlamına geliyor. Bakış süresi bu sürenin yarısı kadar (4sn) ise sizden fazla etkilenmediği anlamına geliyor. Fakat kadınların etkilenme bakış süreleri erkekler gibi değişkenlik göstermez ve her zaman aynıdır.

Faydalı olacağını düşündüğüm sizi sevdiğini çok belli eden 18 işaret makelemizide mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz

İşte erkeğin size kur yaptığını hoşlanıp hoşlanmadığını ele veren işaretler;

1-Şirin Gülümsemeler: Size karşı yapılan şirin bir gülümseme en önemli kur işaretlerinden ilkidir.

2-Utangaç Tavırlar ve Yüzünün Kızarması: Eğer bir erkek sizin etrafınızda iken yüzü kızarıyor ise bu kur işareti yani erkek sizden hoşlanıyor anlamını taşıyabilir.

3-Göz Kontağı: Bir erkek sizinle ne kadar süre göz kontağı kuruyor ise, buna göre sizden hoşlanıp hoşlanmadığı onu ele verebilir.

4-Taklit Etme: Bazı erkekler kendilerinde olmaksızın karşılarında ki kadının yaptığı hareketlerin aynılarını taklit ederler.

5-Elleni Beline Atmak: Bir erkek karşınız da ellerini beline atarak veya baş parmaklarını pantolonundaki kemer deliklerine sokarak duruyor ise sizden hoşlanıyor olabilir.

6-İçten Samimi Dokunuşlar: Eğer size dokunursa sizden kesinlikle hoşlanması kuvvetle ihtimaldir.

7-Başını Eğmek: Bir erkek bulunduğunuz ortamda başını eğiyor ise sizden hoşlanması ihtimaldir.

8-Gözbeğimiz de Olan Büyüme: Eğer hoşlandığımız birini görür isek göz bebeğimiz büyür. Bunun Aksine hoşlanmadığımız birini görüncede küçülme yapar. Erkeğin size bakıyorken göz bebeklerinde genişleme ve büyüme oluyor ise sizden hoşlandığının işaretidir.

9-Kalkan Kaşlar: Eğer kaşlarını sizle iletişim halinde iken kaldırıyor ise sizden hoşlandığı kuvvetle ihtimaldir.

10-Hareketli ve Huzursuz Tavırlar: Sevdiğiniz erkek yanınızdayken içiniz kıpırdar. Bunu yaşıyorsanız problem değil. Yalnızca birazcık sinirli hissedebilirsiniz fakat iyi bir sinirdir. Bu sinirin nedeniyse karşınızda ki erkeğin sizi sevip sevmediğini bilmediğinizden kaynaklanır. Eğer erkek karşınızda huzursuz bir şekilde duruyor ise sizden hoşlandığı kuvvetle muhtemeldir.