Duygusal aldatma, eşiniz ya da sevgiliniz dışında bir ilişki yaşamanız değildir. Sevgiliniz dışında başka birine karşı duygusal bir şeyler hissetmenizdir. Onun için illa ki aldatmanın olması için bir girişimde bulunulmasına gerek yoktur. Kişi duygularıyla da aldatır.

 

Son yıllarda duygusal aldatma bir hayli fazlalaştı. Kendinize güveniniz sonsuz olabilir, eşinizin aldatmamasından da eminsiniz ancak eşiniz sizi duygularıyla aldatabilir. Bunun farkında bile olmazsınız. Geçen yazılarımda da söylemiştim, şimdi altını çizerek söylüyorum erkek ya da kadın fark etmez insanlar mutlaka bir kez de olsun aldatır. Tabi bu oran erkeklerde daha fazladır.

 

Evlendikten sonra arkadaşlarınızla aranıza mesafe koymanızda fayda vardır. Sürekli çevrenizde bulundurduğunuz arkadaşınıza karşı eşiniz duygusal bir şeyler hissedebilir. Bunun için arkadaşlarınızla aranızdaki mesafenizin düzeyli olmasında fayda vardır.

 

Eşinizi ön planda tutun. Sürekli arkadaş ve çevrenizdeki insanlara zaman ayırarak eşinizi geri plana atabilir, bunun sonuncunda da size olan duygusal bağı zayıflayabilir. Başka arayışlara girebilir.

 

Duygusal aldatmak da sonuç itibariyle aldatmaktır. Duygusal aldatmalar genelde çiftler arasındaki duygusal bağların kırılmasından sonra ortaya çıkar. Panterinizi sürekli zayıf yönleriyle vurup, onun duygularına önem vermezseniz sizden soğur ve başka kişiye bağlanır. Unutmayın, insanoğlu hep sevmek ve sevilmek ister. Bu ikisinin olmaması insanda büyük bir boşluk yaratır, etrafında sevgiye dair küçük bir kırıntı aramaya başlayacaktır.

 

Duygusal bir aldatma eylemi gerçekleştirdiğiniz zaman kendinizi suçlamayı bırakın. Bu durumun neden gerçekleştiğini anlayın ve anlamlandırmaya çalışın. Önemli olan bunu anlamaktır, ona göre hayatınıza yön verin.