Moda dünyasının yeni ve genç ismi Dilara Fındıkoğlu gelecek vadediyor. Rihanna’dan Madonna’ya kadar ünlü yıldızları giydiren Fındıkoğlu, Londra basını tarafından da büyük ilgi görüyor. Gelin bu başarılı modacıyı beraber tanıyalım…

Dilara Fındıkoğlu doğup büyüdüğü İstanbul’dan liseyi bitirdikten sonra üniversite için Londra’ya giderek ayrıldı. Londra’da dünyanın en prestijli moda okullarından biri olan Central Saint Martins’den mezun olan modacının tasarımları özgün ve sıra dışı.


Central Saint Martins’de her yıl basın için yapılan mezunlar defilesine seçilmedikten sonra, defileyi protesto etmek için diğer seçilmeyen öğrencilerle birlikte alternatif bir defileye öncülük etti.  İsmini bu defileyle duyuran Dilara, sistemi eleştiren asi stiliyle Londra basını tarafından büyük ilgi gördü ve Vogue’da yer aldı.

Türk kültüründen de ilham alan modacının tasarımlarında punk, rock kültürü ve kostüm tarihi de yer alıyor. Dilara tasarımlarında dikkat çekmek istediği konuları, kendi hikayesini, iç dünyası ve ona ilham veren şeyleri anlatıyor. 


Rihanna’yı kapak yıldızıyken giydirmekten tutun, Madonna , Lady Gaga ve Bella Hadid’i de giydiren Dilara, özellikle Lady Gaga tarafından çok takdir ediliyor. Gaga, bir moda dergisine verdiği röportaj da gelecek vadeden tasarımcılar arasında Dilara’dan da bahsetmiş. Bu röportajdan sonra da ismi yürüyen Dilara, Kanye West’ten aldığı mail üzerine Kim Kardashian’a da tasarımlarından birini göndermiş.


Kumaşlarını Türkiye’den aldığını söyleyen tasarımcı, üretimin bir kısmını da burada gerçekleştiriyor. Zeytinburnu’nda Rihanna için kürk yaptığını söyleyen tasarımcı, Laleli’de bulduğu atölyede takımlarını yaptırıyor.  Popüler kültür hayranı olmayan Dilara, podyum müziklerinde Cem Karaca, Erkin Koray ve Barış Manço’yu tercih ediyor.

Jeremy Scott, John Galliano ve Mary Katrantzou gibi isimlerin yanında staj yapan Dilara, Galliano’nun yanında staj yapmayı benzersiz bir tecrübe olarak görüyor.