Bazı köpekler insanlara çok değer verip onlara yol arkadaşı olur. Bunun tam aksine her insana saldıran köpek ırkları da vardır. Bu içeriğimizde Dünya'nın en saldırgan ve vahşi köpeklerini araştırdık. İşte Dünya'nın en tehlikeli 10 köpeği;

 

1. Pitbull

19.YY da ortaya çıkan Pitbull ırkı, dünyanın en tehlikeli hayvan cinslerinde birinci sırada yer almaktadır. Pitbullar hırçınlaştırılarak yetiştirilirse etrafındaki insanlara büyük zararlar verebilir.

 

2. Kangal

Türkiye'de ortaya çıkan bekçi köpeği kangal, ismini Sivas'ın Kangal ilçesinden almaktadır. Kangallar büyük cüsseleriyle ve saldırganlıklarıyla bilinir

 

3. Alman Kurdu

Almanya'da ortaya çıkmış olan kurt türünün rengi turuncu ve siyah karışımıdır. Akıllı bir köpek olmasıyla bilinen Alman Kurtları 35 - 45 kilogram ağırlığındadır. Çoğunlukla profesyonel olarak yetiştirilip polis teşkilatının K-9 birimlerinde kullanılmaktadır. Asil köpek Alman Kurdu Özellikleri adlı içeriğimize tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

 

4. Dogo Argentino

Asil duruşu ve korkusuz oluşu ile bilinen Dogo Argentino ırkı sahibini tehlikelerden korumak için rahatsız olduğu yabancı kişilere karşı acımasız davranır.

 

5. Doberman

Tanımadığı kişilere karşı oldukça hırçın olan Doberman cinsi, dünyanın en iyi bekçi köpeği olarak bilinir. Zekasıyla bilinen bu ırk, sadece koruduğu bölgeye girmeye çalışan insanlara saldırır.

 

6. Alaska Kurdu

Sibirya Kurdu'nun biraz daha farklı bir türü olan Alaska Kurdu, Sibirya Kurduna göre çok daha tembeldir. Bu cins her gün dışarı çıkmak ve gezmek ister. İstedikleri yapılmazsa hırçın ve saldırgan olur.

 

7. Sibirya Kurdu

Kuzey ülkelerinde yüzyıllardır ünlü olan, kızak çekme, geyik çobanlığı ve bekçilik gibi görevlerde bulunan Sibirya Kurdu insanlara çok fazla saldırmaz. Daha çok kendinden küçük fare, kuş gibi hayvanlara saldırır.

 

8. Boxer

Boxer cinsi, 1980 - 2010 yılları arasında 50'den fazla saldırı vakasıyla dünyanın en tehlikeli köpekleri arasında yer almaktadır. Sahibine oldukça sadık olmasının yanı sıra güçlü ve kaslı bir vücut yapısına sahiptir. Boxer cinsi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Boxer Cinsi Özellikleri adlı içeriğimize tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

9. Cane Corso

Kemik yapıları sayesinde çok büyük cüsselere ulaşabilen Cane Corso köpek ırkı kaslı ve yapılı bir vücuda sahiptir. Sahibine çok fazla sadık olan bu köpek ırkı sinirlendiğinde engel tanımaz hale gelir.

 

10. Danua

Almanya'da 400 yıl önce ortaya çıkmış, dünyanın en büyük köpeklerinden birisidir. Domuz avında kullanılmak üzere yetiştirilen Danua köpek cinsi cüssesiyle herkese korku salmaktadır.