Bunu hayal ettiniz. Filmlerde gördünüz. Muhtemelen o kadar idealleştirdiniz ki, zamanı geldiğinde ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Öpüşmek, en önemli sevgi gösterilerinden biridir. Daha iyi öpüşmenizi sağlayacak taktikler burada

Öpüşmek, dudaklarınızı karşınızdaki insanın dudaklarının üzerine koyup ağzınızı oynatmaktan çok daha fazlasıdır. İnsanlar bunun üzerine eski zamanlardan beri çalışıyorlar, fakat çoğu kişi için daha iyi öpüşmek, zaman ve pratik gerektiren bir sanattır.

Ancak, belli tekniklerde uzmanlaşmazsanız, bu durum rahatsız edici olabilir. Bu durumu yaşamamanız için, daha iyi öpüşme konusunda başarılı stratejiler göstereceğiz.

 

Öpüştüğünüzde Neler Olur

Öpüşmek neredeyse her zaman özel bir andır. Buna ek olarak, aynı zamanda sağlıklıdır. Öpüşme sırasındaki dokunuş, depresif durumları hafifletmeye yardımcı olur, fiziksel ve psikolojik sağlığınıza yarar sağlayan sağlıklı hormonları salgılar.

Çoğu hayvanın aksine, insanlar dudaklarıyla öpüşürler. Araştırmalar, bunu yapan ilk kültürlerden birinin 3.500 yıldan daha uzun süre önce bir Hindu kabilesi olduğunu göstermektedir. Bu kültürde öpüşmek, “birinin ruhunu solumak” anlamına geliyordu.

Öpüşmek günümüzde Batı kültüründe çok yaygındır. Birçok kişi ilk öpüşmelerini veya ilk öpüştükleri kişiyi unutmazlar. Aslında, insanlar genellikle ilk öpüşmelerini cinsel ilişkilerinden daha ayrıntılı şekilde hatırlarlar.

“Bir öpücükle, sessiz bir şekilde sakladığım her şeyi öğreneceksin.” Pablo Neruda

Öpüşmek iki insanın dünyasını birbirine bağlar ve aralarındaki mesafeyi siler. Bu nedenle, öpücükler, bir partner seçme sürecinde çok belirleyici bir unsurdur.

Bu dokunuş bir ilişkinin yürüyüp yürümeyeceğini gösterir. Bir öpücüğün arkasında çok sayıda nörotransmiter ve evrim teorisinin biyolojik unsurları vardır.

 

Daha iyi Öpüşmek İçin Tüyolar

Bazen insanlar filmlerde ve dizilerde gördüklerini ya da başkalarının anlattıklarını dinlerler. Partnerinizi şaşırtmak ve unutulmaz bir öpücük vermek için aşağıdaki ipuçlarını izleyin:

Yavaş olun. Partnerinize yaklaşmaya ve dudaklarında gezinmeye zaman ayırın.

Aralar verin. Tüm hareketlerinizi bir kerede yapmayın.

Eşinizi öpmeden, dudaklarının yakınında nefes almaya zaman ayırın.

Okşayın. Öpüşürken, parmaklarınızı eşinizin saçlarının arasında gezdirin, yüzünü ve boynunu okşayın. Ayrıca, kollarınızı dikkatlice indirin ve eşinizin kollarına dokunun.

Küçük ısırıklar yapın. İlk seferde çok fazla yapmayın. Eşiniz bundan hoşlanmayabilir veya korkabilir. Önce dudaklarının kenarlarında nazikçe denemek daha iyidir.

Kendinizi rahat bırakın. Rahatlamayı ve bir şeylerin olmasını beklemeyi öğrenin.

Can sıkıcılığı ve monotonluğu önlemek için hızı değiştirmeye çalışın.

Dilinizi kullanın. Bu dilinizi eşinizin boğazına kadar götürmekle ilgili değil. Bunun yerine, küçük hareketler yapın.

Aniden bitirmemeye çalışın. Bir bakışla ya da okşama ile bitirin.

Eşinize her zaman beklenmedik ve farklı bir öpücükle sürpriz yapın.

Daha İyi Öpüşmek için Diğer İpuçları

Öpüşme sanatında her şey teknikle ilgili değildir. Her zaman olduğu gibi, zaman, mekan, ruh hali ve hepsinden önemlisi tutum, deneyiminizin hoş olup olmayacağını belirler.

 

Bu nedenle, sizin için birkaç ipucumuz daha var:

Nefesinizi ferah ve güzel tutmanız önemlidir. Yanınızda nane şekeri bulundurun.

Kuru dudakları öpmek cazip değildir. Dudaklarınızı sürekli nemlendirin ve öpmeden önce tekrar nemlendirin.

Bakımlı olmak, insanların sizi öpmek istemelerini sağlayan olumlu bir his yaratır.

Diğer kişiyi tanımak ve sırlarınızı paylaşmak aranızdaki buzu kırmanın ve samimiyet yaratmanın iyi bir yoludur.

Ortam önemlidir. İyi bir yer seçmek önemlidir.

Ayrıca, eşinizin neyi sevip neyi sevmediğini de öğrenin. Daha tutkulu, riskli, dikkatli ve benzeri isteklerini bilmek önemlidir.

İlk öpücüğün yarım dakikadan daha uzun sürmemesini sağlamaya çalışın. Bu sayede eşinizin daha fazlasını istemesini sağlarsınız!

Öpüşmek yakınlaşmanıza yardımcı olur ve ilişkilerinizde bulunan aroma, lezzet ve feromonların tadına bakmanızı sağlar. Öpüşmek, ilişkiye devam edebileceğiniz yolun kapısını açar. Bir öpücükteki kimyayı bulmak, o öpücüğün neden işe yarayıp yaramadığını anlamanıza yardımcı olacaktır.