Herkesin isteği sağlıklı ve temiz bir cilttir.  Bunun müjdesini vermek istiyoruz artık hayal değil daha sağlıklı ve canlı görünümüne kavuşması için size bir kaç tüyo vereceğiz. Daha sağlıklı ve canlı bir cilde ulaşabilmek için, cildin savunmasının arttırılması, doğanın getirdiği alerjenlerle veya güneşin olumsuz etkileriyle de mücadele edilmesi gerekmektedir. Bunun için de cildin günlük bakımının doğru ve tam uygulanması gerekir. İşte canlı bir cilt kavuşmak için yardımcı olacak püf noktalar.

 

Cildinizin mutlaka günlük temizliğini ihmal etmeyin. Özellikle makyajla kesinlikle uyumamaya çalışın.

 

Cildinize günde 3 defa parmaklarınızla makyaj yapın. Bu cildinizin uyarılmasına ve mikrodalaşımın sağlanmasına neden olur.

 

Cildinizin haftalık olarak ölü deriden arındırılması gerekmektedir. Bu yüzden en az haftada bir kez peeling uygulamanız ihmal etmeyin.

 

Her gün güneş koruyucu kremler kullanmayı ihmal etmeyin. Günlük nemlendiricileriniz de, makyaj altına sürülebilen koruyucular tercih edin.

 

Yaz aylarında gözeneklerinizin nefes alabilmesi için fondoten ve pudra kullanımı aza indirmeye çalışın.

 

Yazın bronzlaşmak için kesinlikle solaryumu tercih etmeyin. Solaryumla bronzlaşmaya çalışmak ya da güneş altında koruyucu kullanmadan öğlen saatlerinde bronzlaşmak, cildin erken yaşlanmasına sebep olmaktadır.