Yüksek bel şortlar sezonun en çok trend oldu. Yüksek bel kıyafetler kadınlar tarafından en çok sevilen trendler arasında yer alıyor. Yüksek bel şortlar kişiye hem seksilik hemde çekicilik katıyor. Rahat ve konforlu olan yüksek bel şortlar kadınların gözdesi olmuş durumda. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan yüksek bel şortlar, bu sezonda çok tercih edilmekte.

 

1. Jean Yüksek Bel Şort

Her kadın yüksek bel şort modasına ayak uydurmaya çalışıyor. Fakat yüksek bel şort seçerken vücut tipinize göre seçmelisiniz. Modayı takip edeceğim derken, kusurlu bir vücut görüntüsü verebilirsiniz. Yüksel bel şortlar günlük kullanımda, gece davetlerinden ve kumsallarda rahatlıkla giyilebilir. Jean şort, kumaş şort ve payetli şort olarak birçok desen ve renkte görebiliriz. Sokak modasının vazgeçilmez jean şortu, yüksek bel formu alarak daha şık ve spor bir görünüm elde ediyor.

 

2. Parlak Yüksek Bel Şort

Gece davetlerinde payetli şort üzerine beyaz sade bir bluz ve stiletto ayakkabı oldukça şık ve zarif bir hava verecektir. Ayrıca dikkat çekici ve seksi bir görünüm de vermektedir.

 

3. Plajda Yüksek Bel Şortlar

Plajlarda yüksek bel şortlar tercih ediliyor renk renk, desen desen şortlar bikinilerle buluşunca cıvıl cıvıl bir görünüm sağlıyor. Yüksek bel şortlar kısa renkli ve desenli kimonolarla kombin yapılınca şık ve farklı bir tarz oluşturuyor. Görülen o ki bu yaz yüksek bel modası bizleri bırakmayacak. Kadınlarda yüksek bel şortlardan vazgeçmeyecekler.

 

Vücut Şekline Uygun Yüksek Bel Şort Nasıl Giyilir?

1. Doğru Boyutu Giyin

Ne giyersek giyelim kıyafetlerimizi vücudumuza uygun doğru boyutta giymek çok önemlidir. Yanlış şort seçiminde, şortlar vücudumuza oturmaz ve çarpık durur. Bu yüzden vücut ölçümüze tam oturacak şortlar seçilmeliyiz.

 

2. Rahat Hissetmelisiniz

Eğer yüksek bel şortları çok seviyor fakat rahat edemiyorsanız, iyi görünüyor olmanız size fazla bir şey katmayacaktır. Şort giyerken rahat olmaya ihtiyacım var diyorsanız, biraz daha bol olan modelleri tercih edebilirsiniz. Fakat önemli olan şık görünmek diyorsanız siz bilirsiniz.

 

3. Kısa Üstlerle Kombinleyin

Yüksek bel şortlarda, kısa üst ile kombinlemek günümüzde çok kullanılmaktadır. Hoş ve çekici bir görünüm katan bu kombin sizi rahat hissettirecektir. Ancak ince belli olan kadınların tercih etmesi daha uygun olacaktır.

 

4. Ayakkabı Seçimi

Hangi yüksek bel kotu giyeceğinize karar verdiğinize göre, artık ayakkabınızı seçebilirsiniz. Boyunu standartların üstündeyse, topuklu ayakkabı giymek çok saçma olur. Bu yüzden babet veya spor ayakkabı giymenizi öneriyoruz. Boyunuz minyon yani kısaysa, hafif topuklu ayakkabı giymek size çok şık bir görünüm katacaktır. Orta boylu iseniz, dilediğiniz gibi bir ayakkabı giyebilirsiniz.