Günümüzün gelişen ve değişen ilişki alışkanlıkları duygusal hayatımıza da büyük etki ediyor. İlişkilerin adını koymakta zorluk çekiyoruz. Neredeyse sevgili gibi ama tam da değil... Peki biz şimdi neyiz?

Bağımsız hayatlar

Bağımsız, bireysel ve kaygılı bir hayat süren modern insan hayatın karmaşası ve günlük rutinin arasında duygusal hayatına fazla yönelemiyor. Kalabalık ve yoğun tempolar yaşatan şehirlerin mecbur bıraktığı bireysellik ilişki boyutunda da kendini gösteriyor.

Bireysellik

Flört döneminde romantik olan bağlantılar bir türlü ilişki boyutuna taşınamıyor. Bu bireysel hayat partnerinizin ilişki konusunda kendine güvenmemesine sebep oluyor olabilir. Kendine bu kadar bağlı ve bireysel kişiler haline geldiğimiz şu günlerde ilişki çoğu kişi tarafından korkutucu bulunabilir.

 

Özgür bırakın

Partnerinizi özgür bırakırsanız; ona ne istediği konusunda zaman tanımış olacaksınız. Ancak bu konuda kendinizi kısıtlamanıza, daha az ilgi göstermenize gerek yok. Siz kendiniz olun ve ona sadece zaman verin.

Kendinize haksızlık etmeyin

Kendinize haksızlık etmeyin. Karşınızdaki kişiye zaman tanırken kendi duygularınızın incinmesine izin vermeyin. Karşınızdaki kişi kararsızlığı ile canınızı acıttığı noktada bu ilişki düşüncesinden uzaklaşmanız gerekir. Kararsızlık süresini uzatmak sizi sadece çıkmaz bir yola sokacaktır.