Aşk, ilk günlerinde yaşanılan bir heyecandır, doğal olarak canlılığı vardır ama geçen zamanla birlikte güzel bir şekilde taçlandırılırsa, ilk günkü canlılığından bile daha size heyecan verecektir. Aşk ilk zamanlar yer kaplamayan ve size kendisini hissettiren bir duygudur; yaşadıkça, paylaştıkça içinizde çoğalan bir mutluluk adlı bir sevgi haline gelir. Önemli olan zaten aşık olmak değil, aşkı en güzel şekilde yaşamak ve yaşatmaktır. Bunu göze alarak ilk günlerdeki aşkın heyecanını bir ömür boyu yaşamak istiyorsanız yapmanız gerekenleri sizler için sıraladık;

 

Aşkı Taze Tutmanın Yolları

1. Sevdiğinize sevdiğinizi söyleyin çünkü aşık olan kişiler sürekli sevildiğini sevdiği insan tarafından duymak ister.

2. Tabi sevdiğinizi söylemek yetmez, mutlaka ona bunu hissettirin. Sevgi sözcükleri sadece dille sınırlı kalıp eyleme dönüşmezse o zaman bir anlam ifade etmeyecektir.

3.Sevdiğinizi görmek için fırsatlar yaratın ve onu kendinizden mahrum etmeyin.

4. Sürprizler yapın ve onu şaşırtın. Onun sevdiği, düşüncesinde olan hediyeleri ona götürün, o zaman kendisine ne kadar değer verdiğinizi anlayacaktır. Mesela kitap okumayı çok seviyorsa ilgi alanına girebilecek bir kitap alıp hediye edebilirsiniz.

5. Onunla konuşurken yumuşak olun ve onu kırıcı cümleler sarf etmekten uzak durun.

6. Dokunmak aşkın en güzel büyüsüdür. Her fırsatta sevdiğinize dokunun ve ona kendinizi hissettirin. Böylelikle aşkınız daha da bağlayıcı olacaktır.

7. Ona karşı dürüst olmaya çalışın, sevdiğinize yalan söylemekten kaçının. Unutmamak gerekir, yalancının mumu ancak yatsıya kadar yanar.

 

8. Onun yaşayış tarzına saygı duyun. Saygı olmadan gerçek sevgiden söz edilmez. Onu hayat şartlarıyla, çevresiyle yargılamayın.

9. İkinizin de mutlu olacağı kaliteli zamanlar geçirin. Sadece kendinizi değil partnerinizi de düşünerek planlarınızı yapın.

10. Başkalarının önünde kavga ederek, birbirinizi eleştirmeyin. Sevgililer birbirlerini sürekli desteklemeli ve bir elmanın yarısı olduklarını bilmelidir.

11. Aşk katlanmak değildir. Hoşunuza gitmeyen davranışları sevgilinize güzel bir dille anlatmalısınız.

12. Önceliğiniz sevgiliniz olsun. Her daim birbirinize karşı güven ve sevgi besleyin böylece sevginiz ulu bir çınar olma yolunda ilerleyebilir.