İnsanoğlunun tarihinde garip olan sadece beşeri aşkın yorumları değil , aynı zamanda beşerin aşkı ima etmek için kullandığı semboller. Timsah, ay, elma, vs...

 

İşte ilginç aşk sembollerinden bir seçki:

Ejderha: Ejderha özellikle Çin'de büyük bir önem taşıyor. Çünkü üretkenliğin simgesi. Bu nedenle Çin'deki kutlamalarda ejderha deseni kullanılıyor.

Gül: Gül, Venüs'ün ve aşkın simgesi olarak kabul ediliyordu. Günümüzde de anlamını hala yitirmeyen gülün yeri her zaman ayrı olacak.

 

Elma: Hz. Havva'nın Hz. Adem'i baştan çıkartmasına telmihte bulunarak, elma kışkırtıcılığın sembolü olarak kulanılagelmiştir.

Yumurta: Yumurta Yahudi'lerde, Hıristiyan'larda ve aynı zamanda filozoflar için üretkenlik anlamını taşıyordu.

Timsah: Güney Afrika'da bir söylentiye göre nehirde beyaz bir timsah görürseniz, çok çocuğunuz olurmuş.

Ay: Gece tanrıçası Sirona'nın simgesi olan ay, aynı zamanda üretkenliğin de bir simgesi olarak kabul ediliyor.

Yılan: Yılan hareketliliğinden ötürü cinsellikle karşılaştırılıyor.

Dudaklar: Kırmızı dudaklar her zaman kadınların cinselliğe hazır olduklarını ve birşeyleri arzulamaya başladıklarını gösteren bir simge olmuştur.

 

YÜZÜK SONSUZ SEVGİ DEMEK

Kurbağa: Eskiden kurbağa gören kişinin ikizleri olacağı düşünülürmüş. Ayrıca kadınların kurbağa gördüklerini söylemeleri cinsel ilişkiye girmek istediklerini belirtirmiş.

Nişan yüzükleri: Hayatını birlikte geçirmeye karar veren çiftlerin ve sonsuz sevginin simgesi olan nişan yüzükleri çok eskilere dayanıyor.