Olur da bir gün biri çıkar da sorarsa beni şayet, Seni ne çok sevdiğimden bahset. O seni deli dolu severken Sevgimden boğulduğundan bahset.

“En saf, En temiz duygularla tepeden tırnağa âşıktı bana” de. “Ben geçtim, o geçmedi” de. Anlatabilirsen Aşkı anlat ona. Senin için nasıl deli divane olduğumu anlat. “Aramadım Sormadım” de. Oysa her telefon çalışında her kapı zilinde, benmişim gibi, toprağın suya olan özlemi gibi hasretti bana de. Ben gelmişim gibi açardı bütün kapıları tek tek de. Çok sevdi de, Yandı, tutuştu, hala yanıyor de! Sönmedi, Dinmedi Bir an dahi de.

Gitmedim, Sormadım, Aramadım de. Kül oldu, yandı kavruldu de. Hayalleri vardı, Umutları… Hepsini bir bir kararttım de.Hayatı vardı, İçinde var olan her şeyiyle yıktım, viran ettim de. Öyle sevdi ki beni bazen çocuk gibi mızmızlanır, bazen mutluluktan kuş gibi kanat açar, kelebek gibi süzülürdü gökyüzünde ona her sevdiğimi söylediğimde.

Hayalleri vardı… En büyük hayali yağmurda başını göğsüme yaslayarak bir bankta oturmaktı… Bu yüzden yağmurları hiç sevmedi de. Onu bırakıp gittiğimde çok ağladı, her göz yaşına, her umutsuzluğa defalarca kez düştü düştü de çıkmak bilmedi de. Kimseye ondan bahsetmedim de, oysa bütün kuşlara, kelebeklere, çiçeklere adımı fısıldadı de. En çokta papatyaya anlat beni…

Anlat beni ona Seni her köşe başında nasıl beklediğimi anlattığım gibi anlat!

Çok ağlattım, Çok üzdüm de. O bana bakmaya bile kıyamazken, Her ayrılışımda arkama bile bakmadım de. Oysa bir daha ki gelişimi her gidişimde dilerdi de. Beni ona anlat deki ona seninle bir hayat kuracağımı anlattığımda o seni gördüğü her genç insanda aramaya başladı de, yüzünü, gözünü, saçlarını merak etti durdu de. Ben seni gizlerken o seni herkeste gördü de. Ben ona bakarken, o bende senin bıraktığın bakışı aradı de. Nasıl baktığını merak etti durdu de. Beni o kadar sevdi ki “olmayacağını” bildiğinden kendi elleriyle beni sana bıraktı de. Beni senle düşlerken, parçalara bölündü Yok olurcasına Yok oluşunu diledi durdu de. Ben hayatımı kurarken, o hayatından vazgeçti de.

Benden hiç gitmedi, benden hiç geçmedi, benden geçecek gibi sevmedi de. Ben sıkıntıya düşerdim O yanardı de. Bana zarar gelsin hiç istemezdi, bense onu, verilebilecek bütün zararlarla öylece bırakıp gittim de. Belki de gitmek bana, gitme dememekte ona hiç yakışmadı de… Şimdi seninleyim ya ki bilir o ne halde. beni anlat ona sensizlikten nasıl divane olduğumu, sensizliği ta içten en derinden nasılda bütün hücrelerimden hissettiğimden bahset.

Anlat beni ona. Deki, Ben onu kaç kez ağlattım hatırlamıyorum. Oysa beni her gördüğünde kalbi bir kuş misali yerinden çıkıp fırlayacak gibi olurdu de. “Hayatından hiç çıkmayacağım. Aşkına ihanet etmeyeceğim asla” dememi ne çok isterdi de. “Ben onu bütün acılarıyla bıraktım, oysa o bana bütün yarınlarıyla gelmişti” de. Ben ona bir ara görüşmeyelim dediğimde o bana tamam derdi her seferinde oysa her tamam değişinde ölüyordu gizliden gizliye de. “Aslında durumun farkındaydım. Ona ettiğim onca kötülüğü bilerek ama istemeyerek yaptım” de.

Onun hayatına girdiğim ilk gün gibi… “Bilerek ve istemeyerek” yaptım de. “Beni bu kadar seveceğini düşünmedim, hesap etmedim” de. Oysa ilk defa aşık olacaktı hiç tanımadığı, bilmediği birine de. Bu yüzden hiç anlamadı “Sadece beni sevdi, bütün ezberlerini benim için bozdu, bütün bildiklerini unuttu, bütün değerlerinden, her şeyden, herkesten benim için vazgeçti” de.. Anlat beni ona… “Yaşamla ölüm arasında kaldı defalarca kez. Şu an yaşayabiliyorsa devam ediyordur bıraktığım enkazın içinde. Hiçbir haykırışına kulak asmadım, asmadığım gibi onun hiçbir isyanında, bedduasında da yer almadım” de. Ona de ki “Onun kalbini her kırdığımda, o yüzümden tebessüm eksik olmasın diye Zikir bildi beni bütün tespihlerinde”

Anlat beni ona… “Ben kimseye umut vermedim, umut verecek bir şey de yapmadım. O mezarını kazdı bende ittim” de. “Bütün bunları yaptığım halde, bugün çıkıp gitsem, beni dün uğurlamış gibi karşılar, yaşadığı her şeyi bir anda unutur… İşte beni bu kadar çok sevdi” de. Deki ona… “O bana âşıktı, senin hiçbir zaman olamayacağın kadar… Anlat Beni Ona…”